Jak spędzić weekend w Gdyni

Kolejny weekend w Gdyni zapowiada się całkiem interesująco. Mamy wiele powodów, by nie dać się jesiennym spadkom nastroju. Bo gdyńska jesień jest kolorowa i ciekawa. Konferencja Rusz się Gdynio

Badania wykazują, iż coraz więcej dzieci ma problemy zdrowotne tj: nadwaga i otyłość, podwyższone ciśnienie tętnicze, słaba wydolność fizyczna, nieprawidłowa postawa ciała. Codziennie sport uprawia zaledwie 4% młodzieży. Zdecydowana większość ćwiczy raz lub dwa razy w tygodniu i przeznacza na ten cel w sumie nie więcej niż 3 do 4 godzin tygodniowo. Dominującą formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież staje się oglądanie telewizji oraz korzystanie z komputera.
Rusz się Gdynio to konferencja poświęcona wielostronnemu rozwojowi dziecka w okresie szkolnym. To także czas do rozważań na temat aktywności fizycznej wśród dzieci oraz zdrowemu i prawidłowemu odżywaniu.
Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz/wydarzenia-inne,6823/konferencja-rusz-sie-gdynio,498912?did=37339
Centrum Kultury zaprasza:
– 7 października o godz. 19.00 i 8 października o godz. 17.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife” w reż. Dariusza Majchrzaka. Mrożąca krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Bilety: 35 zł/30 zł.
– 8 października o godz. 12.00 na 7. Teatrzyk Młodego Artysty. Nadszedł czas na młodych artystów. Można wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować auto z patyków. Organizatorzy zapraszają do czynnego uczestnictwa lub kibicowania na widowni. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy oraz podarunki od firmy Trefl. Wstęp wolny.
Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. w godz. 11.00-16.30, wt. w godz. 11.00-19.00 i na godzinę przed spektaklem.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza 7 i 8 października o godz. 19.00 na premierowe wystawienia komedii Petera Quiltera „Następnego dnia rano” w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego.
Z brawurowej komedii Petera Quiltera o miłosnych przygodach i zabawnych perypetiach pewnej pary dowiemy się, że następnego dnia rano wszystko jest możliwe.
Spektakl dla dorosłych.


Kino, koncert i warsztaty
Kanada Block Party to dwudniowa impreza towarzysząca wystawie czasowej o kanadyjskiej Polonii, którą do połowy grudnia można oglądać w Muzeum Emigracji.
Warsztaty, przestrzenna interwencja artystyczna, jazzowy jazgot z Montrealu, koncert Semee i kanadyjskie kino – to wszystko w dniach 7-8 października od godz. 10.00 zobaczymy w Muzeum Emigracji (ul. Polska 1).
Całe rodziny będą miały okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych przygotowanych przez FabLab, a w sali kinowej odbędą się spotkania skoncentrowane wokół tematów społecznych.
Wstęp wolny.
Więcej na www.POLSKA1.pl.
Foto Spacer Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
7 października o godz. 10.00 rozpocznie się ostatni w tym roku spacerze fotograficzny po Gdyńskim Szlaku Modernizmu. Uczestnicy będą eksplorować i fotografować architekturę na styku dzielnic Śródmieście, Działki Leśne i Grabówek.
Prowadzenie i opracowanie autorskie: Przemysław Kozłowski.
Miejsce startu: Miejska Informacja (10 Lutego 24)
Wymagane zapisy: spacery@arg.gdynia.pl.

Spacer fotograficzny - Wzdłuż Polskiej
Miasto Gdynia oraz Fundacja Machina Fotografika zapraszają do udziału w 3-godzinnym fotospacerze "Wzdłuż Polskiej" w przestrzeni postindustrialnej Gdyni. Uczestnicy będą eksplorować zakamarki wokół magazynów oraz bocznic kolejowych. Po drodze czekają liczne i ciekawe atrakcje w postaci budynku Muzeum Emigracji, Kapitanatu Portu Gdyni, schronu przeciwlotniczego i wiele innych.
Prowadzący: Krzysztof Winciorek
Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz/wydarzenia-inne,6823/spacer-fotograficzny-wzdluz-polskiej,499512?did=37394
Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna zaprasza 7 października godz. 17.00 na projekt teatralny „Chór dzielnicowy: Metafeta” w oparciu o fragment „Pieczeni dla Amfy” Salci Hałas. Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak. Współczesny tekst o szarym mikrokosmosie, przeplatany poezją bloków i przebojowymi utworami Organka. A to zaledwie ułamek niezliczonych historii o zdumiewających żywotach mieszkańców blokowisk przełomu lat 60. i 70. Spektakl odbędzie się w Osiedlowym Klubie Kultury SM „Bałtyk” (ul. Narcyzowa 1). Wstęp bezpłatny.


Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF
„Twój Vincent”, prezentowany w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, oraz „Photon” – film, który na Festiwalu wygrał konkurs Inne Spojrzenie – oba można już obejrzeć w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. W repertuarze jest też laureat Srebrnych Lwów, film „Ptaki śpiewają w Kigali”.
W Gdyńskim Centrum Filmowym przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko.
Na miejscu działa filmowa kawiarenka FaBuła. Bilety do Kina Studyjnego GCF kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy).
sobota 7 października, niedziela 8 października
Twój Vincent – 10.15, 16.10, 20.40
Botoks – 10.30, 18.00, 20.20
Fantastyczna kobieta – 12.10, 18.15
Tulipanowa gorączka – 13.20
Ptaki śpiewają w Kigali – 14.20
Maudie – 15.40
Jestem Rosa – 16.40
Photon – 18.45
Ciao Italia – 21.00
Tarapaty – 10.50
Kedi. Sekretne życie kotów – 12.40
Fatima. Ostatnia tajemnica – 14.30
Więcej informacji o imprezach w naszym Kalendarzu Wydarzeń

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!