ONICO Gdynia Półmaraton – ruszyły zapisy

Mimo że data przyszłorocznego ONICO Gdynia Półmaratonu wyznaczona jest dopiero 18 marca 2018 roku, już teraz ruszyła rejestracja do udziału w tej sportowej imprezie. Pierwsze 1500 pakietów dostępnych jest w specjalnej cenie, dlatego warto spieszyć się z ich zakupem. – Po dwóch udanych edycjach, liczymy na to, że w 2018 roku w ONICO Gdynia Półmaratonie wystartuje nawet 10 000 biegaczy. Taki też przewiedzieliśmy limit uczestników – mówi Natalia Jędrzejczyk, rzecznik prasowy imprezy. – Mamy nadzieję, że 18 marca biegaczom będzie towarzyszyć już wiosenna aura. Dodatkowo, w Gdyni zawsze można liczyć na doping najlepszych kibiców w kraju – dodaje.
 
Główne zawody na dystansie 21,097 km zaplanowane są na niedzielę, 18 marca. Start biegu punktualnie o godz. 10.00. Oprócz biegu indywidualnego, dystans półmaratonu będzie można pokonać również wspólnie z rodziną czy znajomymi – w formie sztafety. Dzień wcześniej (17 marca) obędą się również biegi dla dzieci na dystansie od  250 metrów do 2 kilometrów. Zaplanowany jest także szereg imprez towarzyszących. 16-17 marca w Gdynia Arena odbędzie się Fit Living Expo, a obok Akwarium Gdyńskiego powstanie miasteczko biegowe z atrakcjami dla całych rodzin.
Aby zarezerwować udział w Gdynia ONICO Półmaratonie, należy zarejestrować się za pośrednictwem platformy SlotMarket.pl. Pierwsze 1500 pakietów startowych można nabyć w najniższej cenie – 79 zł. Po wyczerpaniu się tej puli, opłaty będą powoli wzrastać. Zapisy na bieg sztafetowy oraz na biegi dziecięce zostaną uruchomione w późniejszym terminie. Ważna informacja dla osób, które zapisały się na zawody w prerejestracji (która ruszyła tuż po zakończeniu tegorocznej edycji imprezy) jest taka, że nie muszą one ponownie się rejestrować.
 
ONICO Gdynia Półmaraton zadebiutował na rynku biegów ulicznych w Polsce w 2016 roku i od razu stał się jedną z największych tego typu imprez w kraju. Pod względem frekwencji znajduje się wśród 10 największych biegów w Polsce. W 2017 roku linię mety w Gdyni przekroczyło prawie 6 tysięcy osób.
Impreza jest oficjalnym polskim kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku. Kandydaturę Gdyni popierają znakomici sportowcy, m.in. Anna Rogowska, Iwona Guzowska, Jacek Wszoła czy Adam Korol. Decyzję o wyborze gospodarza mistrzostw, IAAF podejmie pod koniec listopada tego roku.
 
W 2017 roku, w ONICO Gdynia Półmaratonie zwyciężył Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, który wbiegł na metę z czasem 1:02:55. Najszybszy z Polaków był Tomasz Grycko. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marokanka, Fatiha Benchatki, która wynikiem 1:12:23 ustanowiła kobiecy rekord trasy gdyńskiego półmaratonu.

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ