Głosowanie na Budżet Obywatelski zakończone

Zakończyło się głosowanie na gdyński Budżet Obywatelski 2017 i Przyjazną Dzielnicę. Wzięło w nim udział ponad 36 tysięcy mieszkańców. Które projekty zostały wybrane przez gdynian do realizacji? Dowiemy się już jutro. Na Budżet Obywatelski zagłosowało 36 525 osób, czyli 15,56 procent uprawnionych. Natomiast na Przyjazną Dzielnicę 24 838 osób, czyli 10,58 procent uprawnionych.

W ramach Budżetu Obywatelskiego można było wybierać spośród 132 projektów dotyczących inwestycji, poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub rekreacji i estetyzacji otoczenia. Natomiast w Przyjaznej Dzielnicy głos oddać było można na 94 propozycje na organizację czasu wolnego, działania kulturalne i sportowe, integrację mieszkańców, podnoszenie poczucia bezpieczeństwa czy działania na rzecz rodziny. Udział w głosowaniu mógł wziąć każdy zameldowany mieszkaniec Gdyni (niezależnie od wieku) oraz osoby, które złożyły oświadczenie o zamiszkaniu w Gdyni.
Lista projektów wybranych przez gdynian do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego i Przyjaznej Dzielnicy przedstawiona zostanie na konferencji prasowej w środę, 4 października, o godz. 13.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, budynek IV, wejście od ul. Stryjskiej).
fot. facebook.com/budzetobywatelskigdynia

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!