Co latarnia widziała...

W Muzeum Emigracji odbyło się spotkanie z autorkami kolejnej z serii Książeczki Gdynieczki. Tym razem bohaterem bajki pt. „Co latarnia widziała...” została oksywska latarnia morska, która dokładnie 140 lat temu rozbłysła po raz pierwszy. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty plastyczne, fotograficzne oraz spotkanie z przewodnikiem Michałem Miegoniem. Atrakcji dla najmłodszych więc nie brakowało. Jednak niezwykłą historię latarni bliżej poznać mogli również dorośli gdynianie. Prelekcję poprowadził Apoloniusz Łysejko, autor licznych artykułów i publikacji o latarniach morskich w Polsce i zagranicą. Książeczki Gdynieczki to specjalne książeczki tworzone dla najmłodszych mieszkańców Gdyni. Pomagają przybliżyć im, w sposób łatwy, przyjemny i zrozumiały, historię miasta, w którym dorastają. Autorkami i autorami tekstów oraz ilustracji są gdynianie i gdynianki. Natomiast pomysłodawczynią serii jest Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny. 
Autorkami najnowszej bajki pt. "Co latarnia widziała..." są: Małgorzata Jarocka oraz Joanna Nurowska.Poza spotkaniem z autorkami książki oraz przewodnikiem Michałem Miegoniem, najmłodsi gdynianie wzięli również udział w warsztatach plastycznych i fotograficznych.
Również dorośli mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej niezwykłej latarni. W sali kinowej Muzeum Emigracji odbyła się bowiem prelekcja Apoloniusza Łysejko, byłego dyrektora ds. oznakowania nawigacyjnego w Urzędzie Morskim w Gdyni oraz autora licznych artykułów i publikacji o latarniach morskich w Polsce i zagranicą.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW