Duch sportowy w Małym Kacku

Schudnąć do sylwestra? Wyrzeźbić formę do Bożego Narodzenia? A może po prostu masz ochotę się poruszać? W Małym Kacku gotowe jest już kolejne miejsce do ćwiczeń, z którego można korzystać bezpłatnie i kiedy tylko najdzie ochota. Siłownia zewnętrzna na Wzgórzu Bernadowo, zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest już dostępna dla mieszkańców. Nowa siłownia znajduje się przy ul. Wzgórze Bernadowo – w okolicach placu zabaw, na wysokości numeru 263. Do dyspozycji mieszkańców jest szereg urządzeń, które pozwolą chętnym utrzymać formę przez cały rok. To m.in. wioślarz, wyciąg górny, narty biegowe oraz prasa nożna.
Wyboru urządzeń dokonali mieszkańcy okolicy, którzy zgłosili projekt siłowni na Bernadowie pod głosowanie Budżetu Obywatelskiego 2015. Następnie, w listopadowych wyborach, 763 głosami projekt poparli gdynianie. Tym samym było to szósty z dziewięciu projektów wskazanych do realizacji w Małym Kacku.
– Pomysł, by zgłosić taką inicjatywę do Budżetu Obywatelskiego, był kontynuacją myśli o rozwoju terenu przy placu zabaw, aby dzieci i dorośli mogli razem aktywnie spędzić czas – mówiła Anna Kozłowska, autorka projektu.
Ta zmiana to tylko przykład inicjatyw realizowanych w całym mieście w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tej chwili trwa głosowanie w ramach czwartej jego edycji. Na poparcie czekają 132 projekty. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl i potrwa do 2 października.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu