Biel powraca na gdyńskie elewacje

Miała być nowa instalacja, a skończyło się na odświeżeniu elewacji budynku przy ulicy Lelewela. Reakcja z jaką spotkało się Stowarzyszenie Traffic Design, przerosła oczekiwania twórców. Internauci i mieszkańcy przyjęli projekt z ogromnym entuzjazmem.  
 
Na pomysł odmalowania budynku przy użyciu klasycznej bieli i zaprojektowania elewacji zgodnie z ideą modernizmu wpadł Jacek Wielebski malarz i grafik, założyciel Stowarzyszenia Traffic Design. – Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią, szukając budynku pod nową instalację (metaloplastykę). W tym czasie dowiedzieliśmy się, że jedna ze wspólnot ma w planie remont elewacji. Skorzystaliśmy z okazji, by przyczynić się do wyleczenia jednego z budynków z „pastelowy”. Stworzyliśmy projekt oraz dobraliśmy kolor fasady. Dzięki temu, mimo iż nie udało nam się ostatecznie zrealizować z MSM instalacji artystycznej, to udało nam się wpłynąć na odświeżenie elewacji i przyczynić się do zmian w lokalnym krajobrazie – mówi Jacek Wielebski.
 
 
Entuzjazm, z jakim przyjęto elewację, pokazuje, że istnieje potrzeba odwrócenia trendu malowania termomodernizowanych budynków w pastelowe, przypadkowe kolory. Potwierdziły to także badania użytkowników przestrzenie publicznej, które prowadziło Traffic Design.

Gdyńskie Sea City w planach i w doświadczeniach
Kolejny nowy żłobek dla gdynian
Gdyński port planuje wyjść w morze
Gdynia wprowadza pomoc w opiece nad seniorami na godziny
Zostań studentem Gdyńskiej Szkoły Filmowej