Biel powraca na gdyńskie elewacje

Miała być nowa instalacja, a skończyło się na odświeżeniu elewacji budynku przy ulicy Lelewela. Reakcja z jaką spotkało się Stowarzyszenie Traffic Design, przerosła oczekiwania twórców. Internauci i mieszkańcy przyjęli projekt z ogromnym entuzjazmem.  
 
Na pomysł odmalowania budynku przy użyciu klasycznej bieli i zaprojektowania elewacji zgodnie z ideą modernizmu wpadł Jacek Wielebski malarz i grafik, założyciel Stowarzyszenia Traffic Design. – Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią, szukając budynku pod nową instalację (metaloplastykę). W tym czasie dowiedzieliśmy się, że jedna ze wspólnot ma w planie remont elewacji. Skorzystaliśmy z okazji, by przyczynić się do wyleczenia jednego z budynków z „pastelowy”. Stworzyliśmy projekt oraz dobraliśmy kolor fasady. Dzięki temu, mimo iż nie udało nam się ostatecznie zrealizować z MSM instalacji artystycznej, to udało nam się wpłynąć na odświeżenie elewacji i przyczynić się do zmian w lokalnym krajobrazie – mówi Jacek Wielebski.
 
 
Entuzjazm, z jakim przyjęto elewację, pokazuje, że istnieje potrzeba odwrócenia trendu malowania termomodernizowanych budynków w pastelowe, przypadkowe kolory. Potwierdziły to także badania użytkowników przestrzenie publicznej, które prowadziło Traffic Design.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte