Dziemiany dziękują Gdyni za wsparcie

Dziemiany dziękują Gdyni za finansowe wsparcie po sierpniowej nawałnicy. Wójt gminy Leszek Pobłocki i Skarbnik Anna Kryzel spotkali się dziś z Prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem, by osobiście podziękować za pomoc w trudnej chwili. Przypomnijmy, w nocy z 11 na 12 sierpnia huraganowy wiatr wyrządził na Pomorzu wiele szkód, uszkodził budynki mieszkalne i zerwał linie wysokiego napięcia. Wiele rodzin zostało bez dachu nad głową. Skala zniszczeń była tak ogromna, że gminy nie były w stanie pomóc wszystkim poszkodowanym z własnych środków.
 
Gdynia, posiadająca rezerwę budżetową, która uruchmiana jest w razie pilnych i niespodziewanych zdarzeń, udzieliła poszkodowanej gminie Dziemiany pomocy finansowej w wysokości 500.000 zł. O przekazaniu pieniędzy zdecydowała 30 sierpnia Rada Miasta Gdyni.
"Byliście jedną z pierwszych gmin, które postanowiły nas wesprzeć w tej trudnej sytuacji, za co serdecznie dziękujemy. Zgodnie z wolą gdyńskich radnych pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio poszkodowanym. W tej chwili spływają do nas wnioski. Pomoc otrzyma na pewno kilkadziesiąt rodzin" - informuje Skarbnik Dziemian Anna Kryzel.
W pomoc poszkodowanym zaangażowali się także mieszkańcy. W Gdyni odbyły się także zbiórki darów, wysyłka agregatów, wyjazdy ochotników w miejsca dotknięte nawałnicą oraz kolonie dla dzieci z poszkodowanego Czerska. 

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi