Uniwersytet dla dzieci prowadzony przez… dzieci

Centrum Nauki EXPERYMENT i Polska Akademia Dzieci zapraszają uczniów w wieku 6-12 lat do udziału w kolejnej edycji Wykładów Małego i Dużego Naukowca. Polska Akademia Dzieci to jedyny uniwersytet dla dzieci, w którym są jednocześnie studentami i wykładowcami. Tak jak na uniwersytecie uczestniczą w zajęciach podzielonych na semestry. W tym czasie odbywa się osiem spotkań. Podczas każdego z nich młodzi naukowcy dzielą się swoimi pasjami z rówieśnikami. - W trakcie wykładu inauguracyjnego, który odbędzie się 27 października, swoją prezentację pod ciekawym tytułem „Rok dzikiej klasy” zaprezentują uczniowie klasy IIIa z Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Czekamy na zgłoszenia małych naukowców na kolejne wykłady. Chętnych, którzy zaprezentują się  podczas Wykładów Małego i Dużego Naukowca mogą zgłaszać nauczyciele, którzy wcześniej zarejestrują klasy do udziału w spotkaniach w semestrze zimowym – mówi Małgorzata Daniluk z Centrum Nauki EXPERYMENT.
 
W Wykładach Małego i Dużego Naukowca, biorą udział także dorośli naukowcy. - W semestrze zimowym 2017/2018 wśród Dużych Naukowców zaprezentują się m.in: Katarzyna Rosińska, autorka projektu "Dzika Klasa", dr Elżbieta Sontag z Pracowni Entomologii Ewolucyjnej i Muzeum Inkluzji w Bursztynie oraz Wydziału Biologii UG oraz Łukasz Grosz, absolwent Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody, Wydziału Biologii UG, edukator w Centrum Nauki EXPERYMENT.
 
Pierwsza edycja Wykładów Małego i Dużego Naukowca odbyła się w 2014 roku – od tego czasu
w zajęciach wzięło udział ponad 2000 uczniów trójmiejskich szkół. - Dla młodych ludzi  występ na scenie przed kilkuset rówieśnikami, odpowiadanie na ich często trudne i wnikliwe pytania, to ogromne przeżycie, które jednocześnie buduje ich pewność siebie i jest świetną lekcją prezentacji – dodaje Małgorzata Daniluk.
 
By zarejestrować swoją szkołę do udziału w Wykładach Małego i Dużego Naukowca wystarczy wysłać zgłoszenie na adres biuro@experyment.gdynia.pl. Następnie podać dane opiekuna grupy, która weźmie udział w wykładzie, a także liczbę uczniów. Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie 50 uczniów. Udział w Wykładach Małego i Dużego Naukowca jest bezpłatny, ale należy zadeklarować uczestnictwo grup w spotkaniach całego semestru. Wykłady odbywają się w piątki, w godz. od 12.00 do 13.00 w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.
 
Więcej informacji można uzyskać na stronie experyment.gdynia.pl w zakładce Polska Akademia Dzieci.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!