Małe wycieczkowce w Basenie Prezydenta

Kiedy w przyszłym roku Dar Młodzieży wyruszy w podróż dookoła świata i zwolni miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim, to uwielbiane przez mieszkańców i turystów wycieczkowce zacumują na jego miejscu. Takie posunięcie jest związane z rozbudową portu.  
 
To, że mniejsze wycieczkowce pojawią się przy Nabrzeżu Pomorskim, na pewno ucieszy tych mieszkańców i turystów, którym Nabrzeże Francuskie było nie po drodze. Statki pasażerskie będą na wyciągnięcie ręki i aparatu fotograficznego.
 
 
W tym czasie gdyński port będzie pracował na miano głębokowodnego. Zostanie wybudowana nowa obrotnica, a tor wodny zostanie pogłębiony. Dzięki inwestycji do gdyńskiego portu wpłyną statki o długości do 400 metrów. W latach 2018-2020 tor zostanie pogłębiony do 17 m i poszerzony do 280 m. W planach jest także przebudowa nabrzeży przy Kanale Portowym, poszerzenie do ok. 140 m wejścia wewnętrznego portu oraz pogłębienie do 16 m akwenów wewnątrz portu. Zarząd Morskiego Portu Gdynia pracuje również nad koncepcją Portu Zewnętrznego. W ramach prac miałby powstać terminal pasażerski i kontenerowy.
 

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!