Głosuj w Budżecie Obywatelskim gdziekolwiek jesteś

Czy Orłowo będzie tą dzielnicą, w której frekwencja w głosowaniu na Budżet Obywatelski pozostanie najwyższa, zależy tylko od gdynian! Głosować można do 2 października, 24 godziny na dobę. Przez cały weekend w całym mieście działać będą specjalne punkty do głosowania. Warto je odwiedzić podczas spacerów i zdecydować o zmianach w swojej okolicy.  
Głosowanie BO2017 odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.gdynia-budzet-obywatelski.pl. Udział może wziąć każdy mieszkaniec Gdyni, zarejestrowany w spisie wyborców. Bez względu na wiek.
- W trzech edycjach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wskazali do realizacji już ponad 100 różnych projektów. BO to dla każdego gdynianina możliwość współdecydowania o tym, jak zmieniać się będzie jego najbliższa okolica – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Niektóre zwycięskie projekty ostatecznie realizowane są w szerszym zakresie, a niektóre realizowane są nawet wtedy, gdy zabrakło głosów mieszkańców.  

Jest też jeszcze jedna zachęta do głosowania: nagroda Projekt +1. Otrzyma ją dzielnica, w której frekwencja będzie najwyższa. W podziękowaniu za zaangażowanie i aktywność mieszkańców z funduszy miasta zrealizowany tu zostanie dodatkowy projekt. W roku 2016 Projekt +1 wywalczyła dzielnica Pustki Cisowskie – Demptowo. W tym roku, póki co, największe szanse ma Orłowo, gdzie po pięciu dniach głosowania frekwencja przekroczyła 20 proc. Na drugim miejscu są Babie Doły, na trzecim  - Grabówek. Informacje o aktualnej frekwencji podawane są codziennie o godz. 10 na facebookowym profilu BO oraz stronie bo.gdynia.pl

Przez cały weekend w różnych punktach Gdyni działać będą specjalne punkty, w których można zasięgać wiadomości o tegorocznym Budżecie Obywatelskim, ale przede wszystkim – głosować.
Czekamy na Państwa:
- podczas targów Daru Ziemi w Kolibkach – w sobotę i niedzielę  w godz. 10.00-18.00
- w alei Topolowej – w godz. 12.00-17.00
- podczas Puchar Gdyni w Biegach Młodzieżowych na Dąbrowie w godz. 10.00-12.30 (leśna polana przy ul. Rdestowa / Szafranowa)
- w Centrum Handlowym Riviera
- w Centrum Handlowym Klif
- w Tesco przy ul. Kcyńskiej
- w Centrum Handlowym Batory
- w Galerii Szperk


Równolegle do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego, trwa głosowanie Przyjaznej Dzielnicy – także na stronie bo.gdynia.pl. Na głosy czekają aż 94 pomysły na integracje mieszkańców i spędzanie czasu wolnego. Zasady i sposób głosowania są dokładnie takie same, jak w przypadku Budżetu Obywatelskiego.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku