Weź udział w Nocy Naukowców w Experymencie

Podróże w czasie, odkrywanie tajemnic superbohaterów i nauka o nowoczesnych technologiach, a wszystko to w jedną zupełnie wyjątkową Noc Naukowców. Na młodych badaczy czeka wieczór pełen atrakcji. Start w piątek 29 września od godz. 19.00 w Centrum Nauki Experyment. Noc Naukowców to prawdziwa gratka zarówno dla małych, jak i dużych. Tym razem uczestnicy wydarzenia odbędą podróż w czasie, w trakcie której przekonają się, czy filmowe (i nie tylko) wizje przyszłości okazały się prawdziwe. W tym roku wydarzenie w gdyńskim Experymencie odbędzie się pod hasłem „Powrót do przyszłości. Wczoraj fiction, dzisiaj science”. Będą zatem historie o wielkich wizjonerach i ich szalonych pomysłach, ludzkich wyobrażeniach o przyszłości sprzed 100 lat i o tym, jak technologie 3D i VR (Virtual Reality) zmieniają obraz współczesnego kina. – tłumaczy Justyna Sudakowska z Centrum Nauki Experyment.
Chętni będą mogli wziąć udział w interaktywnej grze na wystawie – Odczytaj wiadomość z przyszłości, przygotowanej specjalnie na Noc Naukowców. Wystarczy zabrać ze sobą smartphone’a z zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR oraz być przygotowanym na spory wysiłek dla szarych komórek. W trakcie gry pokazane zostanie m.in. jak komputery zapisują i przetwarzają informacje.
Będzie również okazja do odkrycia tajemnic niezwykłych postaci. Sprawdzimy m.in., czy moce superbohaterów są dostępne dla zwykłych ludzi, opowiemy, jak z miłości do żony powstała filiżanka 3D oraz czy warto przywiązywać wagę  do nauki pokazywanej w filmach science fiction. – mówi Paweł Czoska, jeden ze współtwórców wieczoru.
Największą atrakcją tego rodzinnego wieczoru będzie jednak interaktywny Hologram 3D w chmurze – jedyny taki w Polsce. Jego twórców zainspirował film „Gwiezdne wojny”. Wzorując się na robocie R2D2, postanowili stworzyć urządzenie wyświetlające obraz w powietrzu. Dla gości będzie to niepowtarzalna okazja, aby przekonać się, jak działa ta innowacyjna technologia i porozmawiać z jej twórcami.
Przypomnijmy, że Noc Naukowców to wieczór dla całych rodzin. Wydarzenie to jest organizowane równocześnie w 300 miastach Europy, w tym w Gdyni, i co roku przyciąga do Centrum Nauki Experyment setki gości z Trójmiasta i okolic.
Więcej informacji na temat Nocy Naukowców dostępnych jest na stronie internetowej: experyment.gdynia.pl

Bilety w cenie 12 zł dla wszystkich (dorosłych i dzieci) dostępne w sprzedaży:
- na stronie bilety.experyment.gdynia.pl do 29 września do godz. 15.00 lub do wyczerpania puli,
- w dniu wydarzenia od godz. 9.00 w kasach CN Experyment do wyczerpania puli.
Noc Naukowców
piątek, 29 września
godzina 19.00 – 23.00
Centrum Nauki Experyment
al. Zwycięstwa 96/98

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!