Regionalne produkty i tradycyjne smaki, czyli Dary Ziemi

W najbliższy weekend w parku Kolibki prawdziwa gratka czekać będzie na wszystkich wielbicieli tradycyjnych smaków, naturalnych produktów, muzyki i tańców regionalnych oraz odpoczynku na łonie natury. Podczas tegorocznych „Darów Ziemi" poznamy również bliżej Podkarpacie z jego tradycjami i kulinariami. Ważnym punktem imprezy będzie ceremonia wręczenia nagród w konkursie „Gdynia w kwiatach”. W ostatni weekend września (22-24) w godz. 10.00-18.00 odbędą się „Dary Ziemi”, najstarsza ekoimpreza w Gdyni. Będzie można degustować, smakować, kupować i odpoczywać. Swoje produkty zaprezentują firmy i lokalni wystawcy. Będzie można również poznać bliżej regionalne wyroby utalentowanych rzemieślników wprost z Podkrapacia.
Będzie też dużo muzyki i tańców regionalnych. Wystąpi 30-osobowy Zespół Pieśni i Tańca „Pułanie” z Trzciany koło Rzeszowa. Również amatorzy ogrodnictwa z pewnością znajdą coś dla siebie na Polanie Ogrodowej. Strefa odpoczynku znajdzie się na Polanie Biesiadnej.
Ważnym punktem imprezy będzie ceremonia wręczenia nagród w 23. edycji konkursu „Gdynia w kwiatach”. Jego celem jest wybranie właścicieli najpiękniejszych i najbardziej zadbanych kwiatów na oknach, balkonach, loggiach, tarasach, dachach, w ogrodach i na rabatach, które dodają uroku naszemu miastu. W sobotę 23 września o godz. 13.00 laureaci konkursu odbiorą nagrody i wyróżnienia.
Bilety wstępu w cenie: dorośli 6 zł, dzieci do lat 7 – wstęp wolny.
Więcej informacji (dojazd, szczegóły, program, wystawcy) na www.daryziemi.com oraz na facebookowej stronie wydarzenia.
fot.facebook.com/daryziemi

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte