Głosuj w Budżecie Obywatelskim

Głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim wystartowało. Do 2 października mieszkańcy Gdyni mają możliwość wybierania najciekawszych i najbardziej potrzebnych – według nich – projektów, które zostaną zrealizowane w naszym mieście. Z pomysłami zapoznać się można nawet podczas codziennych spacerów. – Budżet Obywatelski to szansa dla każdego mieszkańca, aby zmieniać Gdynię – mówi wiceprezydent miasta, Michał Guć. – To, jakie projekty będą realizowane w naszej okolicy, zależy od nas – wszystkich gdynian i gdynianek.


W tym roku do Budżetu Obywatelskiego zostały zakwalifikowane 132 projekty w tym: 62 projekty związane z rekreacją, 44 dotyczące inwestycji, 14 – estetyzacji, a 12 – bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aby ułatwić i uatrakcyjnić mieszkańcom zapoznawanie się nimi, została stworzona specjalna aplikacja Vizum. Dzięki niej mijając miejsce, którego dotyczy dany projekt – np. podczas spaceru po mieście – zostaje wysłane powiadomienie. Po jego kliknięciu możliwe jest zapoznanie się ze szczegółami projektu.

Aplikacja jest bezpłatna i obsługiwana przez telefony z systemem Android. Można ją pobrać w sklepie Google Play.
 
Ci mieszkańcy, którzy nie mogą skorzystać z aplikacji, pełną listę projektów wraz z opisami znajdą na stronie internetowej: www.bo.gdynia.pl. Tam też oddają swoje głosy, podając jedynie imię ojca i numer PESEL.
 
W przypadku osób nieposiadających dostępu do internetu lub nieobsługujących komputera, istnieje możliwość skorzystania z pomocy w jednym z punktów do głosowania, np. w Laboratorium Innowacji Społecznych (budynek IV Pomorskiego Parku Naukowo-Technologiczngo Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od ul. Stryjskiej), w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, w klubach seniora, Urzędzie Miasta czy Radach Dzielnic.
 
Ponadto w weekendy (22-25 września oraz 29 września-1 października) głosować będzie można w mobilnych punktach w gdyńskich centrach handlowych, które włączyły się w akcję.
 
Wolontariusze obecni będą także w dniach:

22-24 września na targach „Dary Ziemi” w parku Kolibki,
23 września na biegowym Pucharze Gdyni na Dąbrowie.

 
Przypomnijmy, że w tym roku łączna pula środków w Budżecie Obywatelskim to dokładnie 5 310 198 zł.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW