Drugi dzień festiwalu filmowego za nami

„Catalina”, „Atak paniki”, „Człowiek z magicznym pudełkiem, „Amok”. To niektóre z filmów rywalizujących o Złote Lwy, które oglądać mogli widzowie drugiego dnia 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Po poniedziałkowej projekcji na otwarcie festiwalu oraz kolejnych, wczorajszych pokazach, nie milkną również komentarze wokół obrazu, a w zasadzie… 65 tysięcy obrazów złożonych w jeden pod postacią filmu „Twój Vincent”. Drugi dzień festiwalowych wydarzeń to również pokazy w ramach konkursu Inne Spojrzenie („TodMachine”, „Teatrum Magicum”, „Photon” i „Dzikie róże”), pokazy In Memoriam poświęcone m.in. Wojciechowi Młynarskiemu i Andrzejowi Wajdzie czy „Nie ma róży bez ognia” Stanisława Barei – projekcja otwarta dla wszystkich mieszkańców na placu Grunwaldzkim.
Oprócz tego odbyły się spotkania z twórcami filmów z Konkursu Głównego („Catalina”, „Twój Vincent”, „Wieża, jasny dzień”, „Wyklęty”) oraz innych obrazów (m.in. „Mój Nikifor”, „Maria Skłodowska-Curie” i „Listopad”). Pogoda we wtorek, 19 września, była zdecydowanie bardziej łaskawa, niż ta, z którą przyszło nam zmierzyć się w dniu otwarcia imprezy. Dzięki temu festiwalowy klimat dało się poczuć nie tylko w Teatrze Muzycznym i kinowych salach, ale również w mieście.
A dziś kolejny dzień filmowych emocji. Na ekranach zobaczymy kolejnych kandydatów do Złotych Lwów, m.in. „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, „Wieżę. Jasny dzień” Jagody Szelc, „Zgodę” Macieja Sobieszczańskiego i „Reakcję łańcuchową” Jakuba Pączka. Szczegółowy repertuar dostępny jest na: www.festiwalgdynia.pl.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku