Powstała książka o Annie Przybylskiej

Jaka naprawdę była Anna Przybylska? Jak wspominają ją najbliżsi? Jak zapamiętali ją przyjaciele? Właśnie powstała biografia aktorki, gdynianki, po prostu Ani. 18 września o godz.17.00 Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się prapremiera książki. W ramach 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyło się spotkanie z udziałem rodziny, autorów i przyjaciół aktorki. Poprowadziła je Karolina Korwin-Piotrowska. Fragmenty książki „Ania” przeczytała Anna Dereszowska. Wydarzenie uświetnił mini-recital Andrzeja Piasecznego.
 
- Czytam stronę po stronie. Uśmiecham się, złoszczę, płaczę. W końcu zamykam książkę i jedno mogę Wam powiedzieć: oto jest Ania – przyznaje Krystyna Przybylska, mama Ani.
 
- To książka o Ani takiej, jaką była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia, książka prawdziwa jak Ona sama. Zero udawania. Prawda o niej przefiltrowana przez wrażliwość jej bliskich. Książka opowiada historię jej życia, mówi o ważnych dla niej wartościach, niezwykłej sile i umiejętności bycia sobą... – mówi Katarzyna Bujakiewicz, aktorka.
 
Autorami książki są Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki - dziennikarze trójmiejskiej "Gazety Wyborczej".

Honorowy Patronat nad książką objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW