Muzyczna jesień w Gdynia Arenie

Długie jesienne wieczory wcale nie muszą być szare i nudne. Wystarczy wybrać się do hali sportowo-widowiskowej Gdynia Arena, by zapomnieć o chłodzie, deszczu i spadających liściach. Jesienny kalendarz Gdynia Areny obfitować będzie w koncerty artystów z kraju i ze świata, widowiska muzyczne, spektakl baletowy oraz kabaret. Muzyka z Dirty Dancing, La La Land, moskiewski balet, koncert Kultu czy Andrzeja Pasiecznego – to tylko niektóre z wydarzeń, które z pewnością dostarczą wielu wrażeń i emocji. Muzyka ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. To udowodnione. Gdzie więc szukać ratunku przed jesienną szarugą? Odpowiedź jest prosta – w Gdynia Arenie.
– Gdynia Arena to nowoczesny obiekt multifunkcyjny. Jednego dnia jest areną zmagań sportowców, by następnego dnia stać się sceną dla wielkich wydarzeń kulturalnych. Staramy się, aby program hali był różnorodny i skierowany do szerokiego grona odbiorców. Ze względu na swą kameralność, wyjątkową atmosferę i znakomitą akustykę, gdyński obiekt jest idealnym miejscem na spędzenie jesiennych wieczorów – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
 
Program jesiennych wydarzeń:

Tribute to Dirty Dancing
1 października, godz.18.00

Z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy premiery kultowego filmu „Dirty Dancing” odbędzie się wielkie muzyczno-taneczne przedstawienie. Na scenie wystąpi 30 tancerzy ze studia Art of Move. Muzyka wykonywana na żywo będzie doskonałym tłem dla ich występów. Będzie można usłyszeć wszystkie niezapomniane utwory, przy których tańczyli filmowa Baby i Johnny Castle. Dirty Dancing Music & Dance Show to wspaniałe widowisko dla prawdziwych fanów filmu, ale także entuzjastów tańca i muzyki na żywo.

Gregory Porter
15 października, godz. 19.00


Wielka uczta dla melomanów i fanów muzyki jazz, soul oraz gospel. Legendarny artysta jazzowy Gregory Porter zainauguruje „Jazz Chilli Days!” – nową inicjatywę radia Zet Chilli. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty – „Take Me to the Alley”, ale także jego największe przeboje. Laureat dwóch statuetek Grammy zabierze słuchaczy w podróż przepełnioną emocjami, aksamitnym i mocnym głosem oraz nostalgią.

Twój jubileusz – W hołdzie Zbyszkowi Wodeckiemu
28 października, godz. 19.00

Koncert jest kontynuacją przerwanej trasy "Mój Jubileusz” Zbigniewa Wodeckiego. Zaplanowane koncerty zmienią nazwę na „Twój Jubileusz” i będą hołdem dla wybitnego muzyka. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze utwory artysty w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znajdą się osoby, które w sposób szczególny związane były ze zmarłym artystą, jak i muzycy, którzy przez wiele lat towarzyszyli Zbigniewowi Wodeckiemu oraz orkiestra symfoniczna Collegium F pod batutą Maestro Marcina Sompolińskiego.
 


Kult
29 października, godz. 19.00

Kult to chyba jedyny zespół w Polsce, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat. Artyści nagrali 16 płyt długogrających i zagrali ponad 3000 koncertów, każdy będący ponad 2-godzinnym spektaklem. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa i solowa to samo pasmo sukcesów. Warto wybrać się na koncert, by przekonać, że to prawda.
 

La La Land in Concert
15 listopada, godz. 19.00

Film „La La Land” to zdobywca 6 Oskarów, między innymi za najlepszą ścieżkę dźwiękową czy najlepszą piosenkę oraz 7 Złotych Globów, w tym za najlepszy film. Podczas jego projekcji ścieżka dźwiękowa, z zachowanymi oryginalnymi wokalami Emmy Stone, Ryana Goslinga i Johna Legenda, wykonana zostanie na żywo przez orkiestrę symfoniczną i zespół jazzowy. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!
 

U2 Symfonicznie
18 listopada, godz. 18.00

Artyści polskiej sceny muzycznej wraz z orkiestrą symfoniczną wykonają covery największych przebojów znanego na całym świecie irlandzkiego zespołu U2. W nowych aranżacjach przygotowanych przez Grzegorza Urbana będziemy mogli usłyszeć tak uwielbiane przez publiczność piosenki, jak m.in. „One”, „With or Without You”, „Pride (In the name of love)” czy „Sunday Bloody Sunday”. Zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym projekcie przyjęli m.in.: Marek Piekarczyk, Małgorzata Ostrowska, Rafał Brzozowski, Mateusz Ziółko i Kasia Dereń. Charyzmatyczne osobowości i niezapomniana muzyka stworzą widowisko na najwyższym poziomie.
 

Andrzej Piaseczny – 25 Tour
19 listopada, godz.18.00

Rok 2017 to dla Andrzeja Piasecznego okres pełen wspomnień – mija 25 lat od jego debiutu scenicznego. W programie koncertu znajdą się utwory z początków jego kariery z zespołem Mafia, jak również te znane ze współpracy z Robertem Chojnackim czy Sewerynem Krajewskim. Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek i premierowych utworów z najnowszej płyty wokalisty, która ukaże się w październiku. Artyście na koncertach towarzyszył będzie zespół muzyków, z którymi współpracuje od lat, poszerzony między innymi o kwartet smyczkowy i instrumenty perkusyjne.
 

Polska Noc Kabaretowa
25 listopada, godz. 20.00


Rozrywka na najwyższym poziomie, która trafia w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Tym razem artyści zaskoczą nie tylko składem, ale także tematyką widowiska. Czołówka polskiej sceny kabaretowej – Kabaret Skeczów Męczących i ich niezwykli goście: Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki i Jerzy Kryszak – zaprezentują skecze premierowe. Różnorodne programy, niezwykli prowadzący, najmodniejsza muzyka i goście zapewnią czterogodzinną rozrywkę, jakiej jeszcze nie było.

Royal Moscow Balet – Jezioro Łabędzie
26 listopada, godz.18.00

Kilkadziesiąt osób na scenie, choreografia dopracowana w najmniejszych szczegółach, piękna muzyka i bajeczne stroje – to wszystko sprawia, że Królewski Balet z Moskwy ogląda się z prawdziwą przyjemnością. W Gdyni zaprezentują „Jezioro Łabędzie”, czyli klasyczny balet w czterech aktach. Jest to opowieść o tragicznej miłości Odetty pod postacią pięknego łabędzia oraz księcia Zygfryda. Będzie to z pewnością niezapomniany wieczór!

Więcej informacji o wydarzeniach i biletach na stronie Gdynia Arena.
fot. kolaż z mat. prasowych

Gdyńska firma tworzy rozwiązania dla światowych armatorów
Miasto widziane oczami dziecka
I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych – ruszyły zapisy
Gdynia – najbardziej otwarta na obywateli w Polsce!
30. urodziny gdyńskiej firmy z Krzemowej