Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku rekrutuje

Na naukę jest czas w każdym wieku. Tego właśnie już po raz 14 dowodzić będą gdyńscy seniorzy. We wtorek 19 września rozpocznie się rekrutacja na kolejny rok szkolny Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kultura antyczna, dendrologia, psychologia szczęścia, opera, lektoraty językowe – to tylko niektóre z zajęć w ogłoszonym już planie lekcji. Miejsca zapełniają się bardzo szybko, dlatego warto się spieszyć z decyzją o udziale! Zapisy na rok akademicki 2017/2018 będą odbywać się od 19 do 26 września w godz. 9.00-14.00 w siedzibie Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27-31). Aby zostać przyjętym, należy spełnić dwa podstawowe wymagania: być zameldowanym w Gdyni i mieć ukończone co najmniej 60 lat.
 
Oprócz tradycyjnej formy zapisów, w tym roku będzie można skorzystać również z zapisów on-line. Zapisy internetowe ruszą 19 września o godzinie 9.00 na stronie: www.cas.gdynia.pl.
Podczas rekrutacji potrzebny będzie dowód osobisty oraz dwa zdjęcia do indeksu i legitymacji (podpisane imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL). Koszt udziału w jednym semestrze to 30 złotych – w ramach tej opłaty można wybrać trzy przedmioty wykładowe. Zajęcia, za udział w których trzeba będzie dodatkowo zapłacić, to: lektoraty języka obcego oraz kurs komputerowy (40 zł/ semestr).
 
Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku oferuje także zajęcia pozauniwersyteckie. W ramach jednorazowej opłaty za semestr w wysokości 30 złotych można wybrać trzy zajęcia hobbystyczne, w tym jedno ruchowe.
 
Plany zajęć na nadchodzący rok szkolny 2017/2018 dostępne są tutaj.
 
Aby uświadomić sobie, jak bogaty jest program Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wystarczy spojrzeć na statystyki poprzedniego roku. Odbyło się 10 bloków tematycznych, 47 przedmiotów, a w klubach seniora na terenie całej Gdyni spotykało się 101 grup. W zajęciach na obu semestrach wzięło udział 2077 studentów. W zajęciach pozauniwersyteckich na przestrzeni roku dla seniorów zorganizowano 41 przedmiotów oraz 61 grup uczestników, które skupiły łącznie 1315 osób. W zajęciach sportowych systematycznie brało udział 645 seniorów. W ręce gdyńskich seniorów trafiły 6074 bilety – w atrakcyjnych cenach – na wydarzenia kulturalne (teatr, wystawy, koncerty), a 1189 osób wzięło udział w 30 wycieczkach krajoznawczych.
// fot. Aleksander Trafas

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi