„Łowcy smogu" nagrodzeni

Jak w sposób ciekawy i zrozumiały dla najmłodszych mówić o zanieczyszczeniu środowiska i jego wpływie na nasze zdrowie? Gdyńscy gimnazjaliści znaleźli na to ciekawe i bardzo kreatywne sposoby. Dziś (11 września) ich pomysły – zgłoszone do konkursu „Łowcy smogu” – zostały nagrodzone. Konkurs „ Łowcy smogu” polegał na stworzeniu – wymyśleniu i wykonaniu – gry planszowej, która odnosiłaby się do problematyki zanieczyszczenia środowiska i mówiła o jego wpływie na nasze zdrowie. Zabawa miała zostać wymyślona w taki sposób, aby przystępnie i najciekawiej promować rozwiązania poprawiające jakość powietrza oraz te podnoszące warunki życia w mieście.
 
Prace do konkursu można było przygotować samodzielnie bądź w zespołach 3-5-osobowych. I tak do udziału zgłosiły się dwie szkoły, których uczennice ex aequo zajęły pierwsze miejsce. Wśród laureatek, które z rąk wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza odebrały nagrody, znalazły się:  Martyna Łoska ze Szkoły Podstawowej nr 51 (Gimnazjum nr 11) oraz Magdalena Bielska, Martyna Rohde, Dominika Czerlińska, Karolina Lewandowska i Oliwia Doba ze Szkoły Podstawowej nr 31 (Gimnazjum nr 12).
 
Konkurs ekologiczny dla uczniów gimnazjów „ Łowcy smogu” był częścią projektu „Nauka i wiedza o świecie bez względu na trudności edukacyjne” (ang. Science and Global Education beyond the Barriers od Learning Difficulties) realizowanego w ramach programu Erasmus+.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku