Gdynia miastem przyszłości na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W Krynicy-Zdrój trwa XXVII Forum Ekonomiczne. Do górskiego kurortu w Małopolsce zjechały najważniejsze osoby z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Gdynię reprezentuje wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała uczestnicząc w panelu "Polskie miasta przyszłości – jak finansować inwestycje w samorządach?". Trzydniowe Forum Ekonomiczne we wtorek 5 września otworzyła sesja plenarna, w której udział wzięli prezydenci Polski - Andrzej Duda, Republiki Macedonii - Gorge Iwanov i Gruzji - Giorgi Margwelaszwili. Tematem rozmowy była przyszłość europejskiej integracji oraz droga do pogodzenia interesów państw członkowskich z aspiracjami innych krajów europejskich. Tego dnia w panelach dyskusyjnych wzięli również udział przedstawiciele polskiego rządu – premier Beata Szydło i Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki.
Forum to okazja do rozmów i dyskusji na wysokim szczeblu. W debatach i panelach dyskusyjnych uczestniczą zarówno prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści i prezesi największych przedsiębiorstw. To także możliwość wymiany poglądów i doświadczeń z ekspertami z zakresu szeroko rozumianego biznesu i ekonomii, przedstawicielami samorządów i świata kultury.
Forum stanowi również szansę na zwrócenie uwagi na istotną rolę jaką w naszym kraju pełnią samorządy. O polskich miastach przyszłości i finansowaniu inwestycji w samorządach, podczas środowego panelu, będzie mówiła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, podkreślając wagę wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju, przy silnym wsparciu instytucji państwowych.
Wiceprezydent Gdyni uczestniczyć będzie również w zaplanowanym na czwartek 7 września panelu Polska inwestycyjnym tygrysem. Jak sprawić, żeby napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do naszego kraju był jeszcze większy. Rozmowa dotyczyć będzie zagadnień takich jak: czynniki decydujące o wyborze Polski przez inwestorów zagranicznych, roli bezpośrednich inwestycji zagranicznych w polskiej gospodarce czy metod ściągania do naszego kraju inwestycji najbardziej wartościowych.
Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju odbywa się w dniach 5-7 września pod hasłem Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?. Służy budowaniu współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Co roku w wydarzeniu bierze udział ponad 3000 gości z 60 krajów w tym z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Podczas Forum prowadzone są również ważne rozmowy dotyczące makroekonomii, biznesu i zarządzania, finansów, gospodarki a także innowacji, ochrony zdrowia, ekologii, mediów i kultury.
Więcej na: http://www.forum-ekonomiczne.pl/

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW