Odpłynęły, ale wrócą za rok. Ahoj wycieczkowce!

Zawinięciem wycieczkowca Costa Pacifica 6 września kończymy w Gdyni tegoroczny sezon odwiedzin statków pasażerskich. W trakcie ostatnich 4 miesięcy wielkie cruisery cumowały w gdyńskim porcie 39 razy. Wśród nich znalazł się m.in. największy i najdłuższy statek pasażerski w historii polskich portów – Norwegian Getaway, czy największy żaglowiec wycieczkowy na świecie – Wind Surf. W 2017 roku sezon na statki pasażerskie zainaugurowała 14 maja wizyta statku MSC Magnifica. Od tego czasu pasażerskie cruisery przywiozły na swoich pokładach do Gdyni 90 tysięcy pasażerów.
Zdecydowanie największym wydarzeniem mijającego „wycieczkowcowego” sezonu, które przykuło uwagę ogromnej liczby mieszkańców, turystów i mediów w całej Polsce, było zawinięcie do Gdyni statku Norwegian Getaway. 23 czerwca Nabrzeże Francuskie, przy którym zacumował, zaroiło się od ciekawych widoku tego kolosa osób. Pływający pod bahamską banderą, 325-metrowy gigant, był największym statkiem pasażerskim, jaki gościł w Polsce. Na pokład zabiera niemal 4 tysiące gości i ponad 1600 osób obsługi.
Dużą atrakcją było również pojawienie się w Gdyni pięciomasztowego cruisera Wind Surf – największego wycieczkowego żaglowca na świecie. Pierwsza wizyta statku w Gdyni uhonorowana została pamiątkową tablicą w Alei Statków Pasażerskich – jedynej takiej alei w naszym kraju, którą można podziwiać przy Nabrzeżu Pomorskim.
– Pasażerskie cruisery to wspaniała promocja zarówno portu, jak i miasta oraz Pomorza i Polski. Dlatego już dzisiaj zapraszamy do Portu Gdynia statki pasażerskie, które z wielką satysfakcja będziemy gościć w roku 2018 roku – powiedział Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ