Sentymentalne historie prosto z Grabówka

Do tej pory poznaliśmy już tajemnice ul. Starowiejskiej, Oksywia oraz Orłowa. Teraz przyszła na czwartą odsłonę map sentymentalnych. Stowarzyszenie Traffic Design proponuje Grabówek. W niedzielę 10 września o godzinie 15.00 spod Szkoły Podstawowej nr 17 spacerowicze ruszą szlakiem wspomnień lokalnych seniorów.  
 
Kim byli włoscy zadymiarze, którzy skradli serca niejednej mieszkance Grabówka? W co najchętniej bawiły się dzieci i kim był budzący sensację lokalny trumniarz? „Kwaśniak” to pyszne lody, ale z czego jeszcze słynął lodziarz? Niedzielny spacer to także wiele historii i wspomnień Grudnia '70. Chcemy zachęcać ludzi do zejścia z utartych szlaków. Wiele gdyńskich dzielnic posiada sekretny urok i fascynujące historie. Odkrywamy je po to, by zbliżyć do siebie pokolenia. Młodych, miejskich odkrywców zaznajomić z wspomnieniami starszych mieszkańców dzielnicy – tłumaczy Monika Domańska ze Stowarzyszenia Traffic Design.
 
W ramach projektu powstała także publikacja o Grabówku autorstwa Very King wzbogacona o zdjęcia Rafała Kołsuta. Bezpłatny album będzie dostępny podczas niedzielnego spaceru. Po spacerze wydawnictwo zostanie także opublikowane na www.trafficdesign.pl i każdy zainteresowany będzie mógł eksplorować Grabówek na własną rękę.
 
 
Sentymentalny spacer po Grabówku
10 września, niedziela, godz. 15.00
Start: SP nr 17 (ul. Grabowo 12)

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!