Naucz się robić lepsze zdjęcia

Cyjanotypia? Portret? Reportaż? Idealną okazją do rozpoczęcia swojej przygody z fotografią lub zgłębienia tajników niektórych z jej dziedzin będzie Dzień Otwarty Trójmiejskiej Szkoły Fotografii. Na chętnych czekają bezpłatne warsztaty i wykłady ze specjalistami w swoim fotograficznym fachu. Jeżeli z fotografii chcesz wycisnąć więcej, udoskonalić swój warsztat, poznać nowe techniki, albo po prostu „wkręcić” się w nowe hobby – mamy idealną propozycję na najbliższą sobotę. 9 września w siedzibie Trójmiejskiej Szkoły Fotografii w Orłowie (ul. Wierzbowa 34) od 10.00 do 17.00 będzie można wziąć udział w ciekawych i darmowych spotkaniach. Rozkład jazdy Dnia Otwartego jest bardzo bogaty:

godz. 10.00-11.30: „ Stwórz swoją artystyczną siatkę”. Uczestnicy zajęć będą tworzyć odbitki w technice cyjanotypii na płóciennych torbach. Warsztat przygotowany przez Szlachetną Fotografię prowadzi Radosław Brzozowski.


godz. 12.30-14.00: wykład „ Nietypowe metody fotografii”. Prowadzącym będzie guru fotograficznych technik historycznych – Radosław Brzozowski.


godz. 12.00-13.30: „Deser antygrawitacyjny, czyli sztuka lewitacji w fotografii reklamowej”. Podczas zajęć Katarzyna Fiszer (www.foodandlight.pl) nauczy jak zrobić nietuzinkowe zdjęcia z kręgu fotografii kulinarnej.


godz. 14.30-15.30: „Magia portretu”. Warsztat portretu prowadzony przez Małgorzatę Bardoń z udziałem modelki (www.Indiee.maxmodels.pl).


godz. 15.00-17.00: „Fotografia prasowa – czyli jak uchwycić dobre zdjęcie”. Krótkie wprowadzenie i warsztaty w terenie poprowadzi znakomity fotoreporter – Rafał Malko.

Aby wziąć udział w warsztatach, konieczna jest wcześniejsza rejestracja mailowa (biuro@tsf.edu.pl) lub telefoniczna (58 719 64 74).
W trakcie Dnia Otwartego będzie można również zapoznać się z ofertą szkoły, poznać publikacje wydawnictwa Szlachetna Fotografia dotyczące fotograficznych technik historycznych, spotkać osoby fotograficznie „zakręcone”, a także napić się kawy i spróbować pysznego ciasta z jabłek ze szkolnego ogrodu. Podczas wydarzenia odbędzie się także premiera pierwszego w Polsce albumu fotografii wykonanych w technice ambrotypii autorstwa Radosława Brzozowskiego pt. „Wesele Kaszubskie wg I. Gulgowskiego”.
// fot. Trójmiejska Szkoła Fotografii

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!