Gdyński Pit Stop Mistrzów w Pasach

Wydaje się, że to proste, ale nie każdy ma wiedzę... jak prawidłowo zapinać pasy albo poprawnie montować fotelik dla dzieci w samochodzie. W ramach ramach kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” eksperci bezpiecznego ruchu drogowego prowadzili na gdyńskiej stacji paliw szkolenia dla kierowców. Stacja paliw Lotos przy al. Zwycięstwa 165 zamieniła się w profesjonalny punkt ekspercki. Na specjalnym stanowisku chętni mogli skorzystać z porad oraz warsztatów zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci. Nie brakowało zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami.
- Podchodzimy do każdego kierowcy, robimy inspekcję w ich samochodach, czyli sprawdzamy czy mają poprawnie zapięte pasy. Jeśli nie, udzielamy wskazówek jak poprawnie je zapiąć. Uświadamiamy również dlaczego jest to takie ważne. Sprawdzamy czy najmłodsi pasażerowie siedzą w fotelikach oraz czy foteliki są dopasowane do dziecka i do samochodu, co jest również bardzo ważne - mówi Dorota Olszewska, ekspert kampanii "Mistrzowie w Pasach".
Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów, a także instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy. Do grudnia w całej Polsce zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Po zakończeniu wakacyjnej trasy objazdowej z Pit Stopami – specjalnymi punktami instruktażowymi na stacjach paliw – odbędą się także lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, specjalne seminaria i występy muzyczne oraz spotkania dedykowane dla dużej publiczności - pikniki i festiwale. Ambasadorem kampanii jest znany rajdowiec Kajetanem Kajetanowiczem.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi