Ach co to był za ślub!

25 sierpnia sakramentalne TAK na Stadionie Miejskim w Gdyni powiedzieli sobie Justyna Cyman i Zdzisław Januka. To pierwsza taka uroczystość w historii naszego Stadionu. Ślubu udzielił Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.  
To był ślub prawdziwych kibiców! Ona w niebieskiej sukience z żółto-niebieskim bukietem, On z niebieską muszką wkroczyli na murawę przy dźwiękach Roty - hymnu klubowego gdyńskiej drużyny. Na trybunie zasiedli goście w arkowych szalikich z żółto-niebieskimi balonami. Jednym z gości był kapitan Arki Krzysztof Sobieraj. 
Stadion Miejski gościł już ślubne pary. „Nasz stadion był do tej pory miejscem fotograficznych plenerów par młodych. Cieszę, że teraz debiutuje w roli Urzędu Stanu Cywilnego. Oczywiście zapraszam kolejne pary, chcące zorganizować tę ważną uroczystość w wyjątkowym miejscu”- mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.
 
Justynę i Zdzisława czeka na pewno długi i szczęśliwy związek. W miesiącu jest litera R i na dodatek ich ślub był dwudziestym plenerowym ślubem udzielonym w tym roku w Gdyni, czyli oczko!
 
W sumie w gdyńskim USC tak powiedziały w tym roku 394 pary. Sezon plenerowych ślubów rozpoczął się w Gdyni 29 kwietnia, a zakończy 16 września. Kumulacja plenerowych uroczystości przypada na sierpień, USC udzielił już sześć ślubów, a siódmy odbędzie jutro w Parku Kolibki.
 
Gdyńskie pary młode wybierają na uroczystość głównie miejsca publiczne, ale wkrótce odbędzie się ślub w domowym ogrodzie. Tegoroczny ranking najbardziej popularnych plenerowych miejsc ślubów w Gdyni otwiera hotel „Różany Gaj”. W 2017 roku odbyły się tam już cztery śluby, a we wrześniu zaplanowany jest kolejny. Po trzy ceremonie odbyły się na pokładzie „Daru Pomorza” oraz na molo w Orłowie. Dwie ślubne pary gościła restauracja „Panorama” oraz Muzeum Emigracji.
Od otwarcia Muzeum Emigracji w Gdyni odbyło się w nim kilka ślubów. Niektóre na tarasie, z pięknym widokiem na działający cały czas port, wpływające i wypływające statki, które czynią uroczystość wyjątkową i niezapomnianą. Inne śluby odbyły się w pasażu tranzytowym budynku lub w miejscu, gdzie stoi piękna, unikalna ekspozycja srebrnego globu. Tu naprawdę panuje otwarta przestrzeń, naturalne, jasne światło, a wydarzenie można zorganizować w dowolnym miejscu wnętrza.

fot. Dawid Linkowski

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ