Przebudowa skrzyżowania – drugi etap

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Podjazd – Dworcowa – 10 Lutego. Pod koniec tygodnia nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym rejonie. Zmotoryzowani poruszać się będą po dotychczas remontowanym odcinku ulicy Podjazd, a drogowcy przeniosą się na sąsiednią jezdnię. Drugi etap prac potrwa około miesiąca. Dokładna data przeniesienia ruchu uzależniona jest od warunków atmosferycznych, które wpłyną na możliwości zakończenia pierwszego etapu prac na ul. Podjazd. Trwał on od 25 lipca. Przez miesiąc drogowcy remontowali dwa pasy ruchu w kierunku centrum oraz przebudowali instalacje podziemne na tym odcinku.
Wiadomo już, że zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą jedynie ulicy Podjazd. Nowa organizacja ruchu wprowadzona na drogach objazdowych, tj. na ulicach Wójta Radtkego, Władysława IV, 3 Maja, Dworcowej i 10 Lutego, nie ulegnie zmianie. Nadal ograniczeniom podlegać będzie ruch ciężarowy w centrum miasta.
Ruch pieszy na ul. Podjazd będzie odbywać się bez zmian – chodnik przebiegający po stronie al. 17 Grudnia pozostanie zamknięty.
Zmiany związane są nie tylko z przebudową geometrii skrzyżowania i wykonaniem nowej nawierzchni, ale także z przebudową skomplikowanej sieci uzbrojenia, która występuje w tym rejonie. Mowa tu o sieci wodociągowej, gazowej, telefonicznej, trolejbusowej, a także kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz kanalizacji technicznej.

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!