Pół miliona dla ofiar nawałnicy od Gdyni

Zbiórki darów, wysyłka agregatów, wyjazdy ochotników w miejsca dotknięte nawałnicą, przyjmowanie dzieci na szybko zorganizowane kolonie. Ale to nie wszystko, co dzieje się w Gdyni w kontekście pomocy osobom dotkniętym nawałnicami z 11 sierpnia. Na najbliższej Radzie Miasta Kolegium Prezydenta zaproponuje uchwałę, dzięki której możliwe będzie przekazanie na rzecz gmin dotkniętych sierpniowym kataklizmem pół miliona złotych. – W obliczu tak dużej tragedii mieszkańców Pomorza – naszych najbliższych sąsiadów – nie możemy stać obojętnie – tłumaczy prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. I dodaje: – Gdynia posiada rezerwę budżetową, którą uruchamia w razie pilnych i niespodziewanych potrzeb. I mimo, że nawałnice oszczędziły samą Gdynię, przekazanie miejskich środków na rzecz poszkodowanych na Kaszubach czy w rejonie Borów Tucholskich jest, można powiedzieć, naszym obowiązkiem. Mam nadzieję, że ta inicjatywa spotka się z poparciem wszystkich miejskich radnych, niezależnie od przynależności klubowej.
 
Sesja Rady Miasta, na której odbędzie się głosowanie nad uchwałą, odbędzie się 30 sierpnia.
 
Z kolei dziś o godz. 13.00 członkowie kolegium prezydenta na Darze Młodzieży spotkają się z dziećmi z gminy Czersk, które wczoraj przybyły na tygodniowe wakacje do Gdyni. Na miejscu dzieci otrzymają również paczki z upominkami od miasta.
 
O gdyńskich akcjach pomocy poszkodowanym w nawałnicach mieszkańcom Pomorza oraz gdyńskim harcerzom pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach (patrz - artykuły powiązane na dole strony).
// fot. Wizjalokalna.pl

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ