Rozpoczął się 13. Ladies' Jazz Festival

Koncert Urszuli Dudziak otworzył 13. edycję Ladies’ Jazz Festival. Impreza będąca hołdem dla królowych jazzu, swingu, soulu i bossa novy, odbywa się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni. Wyjątkowe jazzowe głosy można usłyszeć na deskach Teatru Muzycznego, w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie oraz w przestrzeni miasta. Te ostatnie koncerty są darmowe i dostępne dla wszystkich mieszkańców. Bezsprzecznie największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu jest Urszula Dudziak, która w niedzielę 20 sierpnia o godz. 20.00. wystąpiła w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
To właśnie niegdyś jej hołd w Gdyni składała Dianne Reeves mówiąc, że gdyby nie Ula, to ona nie śpiewałaby jazzu. To przed nią kłaniała się Esperanza Spalding podczas wizyty w Gdańsku i to ją za swój wzór stawiała Terry Lean Carrington podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Urszula Dudziak – ikona jazzu, jedyna polska wokalistka jazzowa z takim dorobkiem, szacunkiem środowiska i pozycją na rynku międzynarodowym, po siedmiu latach ponownie zaśpiewała na Ladies’ Jazz Festival.
 
21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs. Artystka jest nową i niezwykle ciekawą postacią na światowej scenie jazzu, soulu i popu. Natomiast 26 sierpnia, po dziesięcioletniej przerwie, ponownie wystąpi w naszym kraju Bebel Gilberto. Można być więc pewnym, że jej występ przeniesie słuchaczy na brazylijską plażę i do londyńskiego klubu. Zupełnie inna atmosfera panować będzie dzień później. Stulecie urodzin Elli Fitzgerald uświetnione zostanie specjalnym koncertem – Krystyna Durys Celebrates Ella. Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej wokalistki Wendy Lands. Artystka znana jest w Polsce przede wszystkim jako wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Koncert 27 sierpnia o godz. 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni zakończy tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival.
Pozostały program festiwalu:
21 sierpnia godz. 20.00 – Kandace Springs - Filharmonia Kaszubska w Wejherowie
26 sierpnia godz. 20.00 – Bebel Gilberto - Teatr Muzyczny
27 sierpnia godz. 18.00 – Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald - Teatr Muzyczny - Sala Nowa
27 sierpnia godz. 20.00 – Wendy Lands - Teatr Muzyczny
 
22-25 sierpnia 2017 godz. 17.00 - Koncerty finalistów Grand Prix Ladies’ Jazz Festival
22 sierpnia godz. 17.00 - Magdalena Howorska, Judyta Pisarczyk - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.
23 sierpnia godz. 17.00 - Monika Malczak, Aga Czyż - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.
24 sierpnia godz. 17.00 - Alicja Serowik, Kinga Pruś - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.
25 sierpnia godz. 17.00 - Agata Zamirska, Taboret - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.
Do tej pory w ramach festiwalu odbyło się 87 koncertów, czyli ponad 6.600 minut muzyki na żywo. Na scenie pojawiło się ponad 395 muzyków. A w koncertach uczestniczyło około 44.200 osób.
Więcej na www.ladiesjazz.pl.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte