Vistal i Spójnia łączą siły

Zespoły Vistal Gdynia i Spójnia Gdynia właśnie podpisały porozumienie o współpracy. Jak podkreślają prezesi obu zespołów, drużyny mają łączyć kibiców, a nie ich dzielić. Umowa ma przynieść korzyści obu klubom i sympatykom piłki ręcznej w Gdyni. Vistal to tegoroczny Mistrz Polski w PGNiG Superligi Kobiet, natomiast Spójnia to beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn.  
Pierwszym wspólnym działaniem będzie prezentacja obu drużyn, która odbędzie się 27 sierpnia na okręcie ORP Błyskawica o godzinie 12.00. W niedzielę gdyńscy kibice będą mogli obejrzeć na żywo swoje ulubione drużyny.
- Chcielibyśmy wspólnie zwiększyć frekwencję na naszych meczach. Dlatego planujemy organizować ligowe mecze tego samego dnia, niech to będzie święto piłki ręcznej w Gdyni. Oczywiście wszystko będzie uzależnione od terminarza oraz dostępności Gdynia Areny. Mamy dla naszych kibiców niespodziankę. Każda osoba, która kupi bilet na mecz ligowy Spójni, będzie mogła tego samego dnia wejść za darmo na spotkanie Vistalu Gdynia. Fani, którzy nabędą karnet na cały sezon na mecze Mistrza Polski będą mogli wejść za darmo na spotkania ligowe i Pucharu Polski Spójni Gdynia, natomiast karnetowicze Spójni Gdynia będą mogli wejść za darmo na mecze ligowe i Pucharu Polski Vistalu. – mówi Marek Gutteter prezes klubu Vistal Gdynia.
 
- Bardzo się cieszymy, ze udało nam się nawiązać współpracę z Vistalem. Razem z prezesem Gutteterem doszliśmy do wniosku, że nie chcemy ze sobą konkurować, ale wbrew przeciwnie wzajemnie sobie pomóc i wspólnie wyjść do wszystkich fanów piłki ręcznej. Stąd właśnie pomysł wspólnych dni meczowych, wspólnej prezentacji przedsezonowej oraz umożliwienie karnetowiczom wstępu na mecze obu drużyn. Mistrz Polski PGNiG Kobiet to dla nas bardzo cenny partner w kontekście przyszłego rozwoju naszego klubu – komentuje Lech Ramczykowski prezes Spójni Gdynia.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!