Rolls-Royce wypłynął z gdyńskiego portu

Czwarty trawler dla Klevena i grupy Samherji wypłynął z Gdyni. Tym samym stocznia Crist zakończyła realizację kontraktów na budowę czterech częściowo wyposażonych statków projektu Rolls-Royce NVC 374 WP. Jednostka mierząca 80 m długości i 16 m szerokości, zajmie się połowami i obróbką ryb.  
 
Trawlery projektu Rolls-Royce’a mogą prowadzić połowy zarówno za pomocą włoków dennych, czyli sieci ciągniętych po dnie, jak i pelagicznych – do połowów na dużych głębokościach. Na statkach znajdą się po 23 kabiny (maksymalnie dla 35 osób załogi). Na każdym ze statków znajdzie się linia technologiczna do obróbki mechanicznej ryb – oprawiania, filetowania, usuwania łusek czy odskórzania. Projektanci, którzy zajmą się wykończeniem trawlera podkreślają, że statki typu NVC 374 WP oznaczają wysoki standard warunków pracy załogi i bezpieczeństwo dla środowiska.
 
 
Po wykończeniu i doposażeniu w stoczni Myklebust, jednostka ostatecznie trafi do brytyjskiego przedsiębiorstwa UK Fisheries, należącego do grupy Samherji. Portem macierzystym trawlera ma być brytyjskie Hull. Wcześniej przekazane do użytku jednostki to Emeraude, Cuxhaven i Berlin.

Wiecha na budynku w programie Mieszkanie Plus
Zatonął zabytkowy jacht w gdyńskiej marinie
Jak spędzić weekend w Gdyni
"Romeo i Julia” na deskach Teatru Miejskiego
„Spleśniały chleb to dla nich wyrok śmierci"