Zawody tylko dla niezniszczalnych

Kim są Sylvester Stallone, Jason Statham, Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme czy Chuck Norris przy śmiałkach biorących udział w Biegu Morskiego Komandosa? Tylko aktorami grającymi bohaterów. W ostatni weekend wakacji będzie okazja, aby prawdziwymi bohaterami się stać. Czy Panowie przyjadą? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że 26 i 27 sierpnia w Adventure Park Gdynia Kolibki będzie możliwość, by udowodnić nie tylko twardość swoich mięśni, ale również charakteru. Na zawodników czeka 21 kilometrów trasy przez piaski, błota, kanały oraz dwa katorżnicze tory przeszkód. To najbardziej ekstremalny bieg terenowy w Polsce. Impreza od pierwszej swojej edycji poświęcona jest gen. broni Włodzimierzowi Potasińskiemu. W tym roku odbędzie się po raz ósmy. Zawody kierowane są do szerokiego grona sportowego oraz militarnego, czyli najwytrwalszych żołnierzy, biegaczy, a przede wszystkim twardzieli gotowych spróbować swoich sił na bardzo terenowej trasie urozmaiconej licznymi przeszkodami. Zainteresowani udziałem w VIII edycji Biegu Morskiego Komandosa mogą wybierać spośród sześciu kategorii.
 
Miłośnicy mocnych doznań w militarnym klimacie, tradycyjnie mogą wystartować w kategorii „Hard” lub jeszcze mocniejszym wariancie – „Hard historyczny” – którego dodatkowym utrudnieniem jest godzina startu wyznaczona na 4.40. Oba biegi na odcinku 21 km, w bardzo urozmaiconym terenie z odcinkiem wodnym, plażowym oraz licznymi przeszkodami w postaci koryt rzecznych, kanałów i słynnej „Katorgi”.
Amatorom imprez sportowych, którzy zaczynają przygodę z biegami terenowymi, ale także tym, którzy lubią rozwinąć prędkość na krótszym dystansie, organizatorzy polecają pakiet „Sprint” i „Sprint historyczny”.

Do wyboru są także dwie kategorie zespołowe: „Team” i „Team sprint”. „Team” to 4-osobowy zespół, biegnący na dystansie 21 km w pełnym umundurowaniu z 20-kilogramową atrapą moździerza. „Team sprint” to połowa dystansu, czyli 11 km do pokonania w 2-osobowych zespołach, w dowolnym stroju z 10-kilogramowym obciążeniem.
 
Oprócz tego odbędą się także: Bieg Małego Komandosa oraz Operacja Rekrut- ponad 6-kilometrowa trasa dedykowana amatorom biegów ekstremalnych.
Na niektóre biegi wciąż można się zapisywać.

Najlepszymi miejscami do głośnego kibicowania są: teren Adventure Parku, gdzie znajduje się tor przeszkód „Katorga”, okolice Sceny Letniej w Gdyni, gdzie zostanie rozstawiony tor przeszkód „Plażowicz” i okolice mola w Gdyni Orłowie.
Harmonogram zawodów:
26 sierpnia, sobota
Bieg Morskiego Komandosa
godz. 4.40 – Start Hard Historyczny
godz. 7.00 – bieg kat. Sprint Historyczny
godz. 9.00 – uroczyste otwarcie Biegu Morskiego Komandosa
godz. 9.00 – Start kat. Hard I
godz. 10.00 – Start kat. Sprint I
godz. 12.00 – Start kat. Team w sekcjach 4-osobowych
godz. 13.00 – bieg kat. Team Sprint w sekcjach 2 osobowych
godz. 13.30 – podsumowanie kat. Sprint I, kat. Hard Historyczny oraz kat. Sprint Historyczny i węczenie nagród
godz. 14.00 – Start kat. Hard II
godz. 15.00 – Start kat. Sprint II
godz. 18.30 – zamknięcie mety
godz. 19.00 – podsumowanie kategorii Team, Team Sprint, Hard, Sprint II i wręczenie nagród
27 sierpnia, niedziela

Bieg Małego Komandosa
godz. 9.00 – Otwarcie biura zawodów
godz. 11.00 – Start gr. I
godz. 11.20 – Start gr. II
godz. 11.45 – Start gr. III
godz. 12.05 – Start gr. IV
godz. 12.30 – Start gr. V
godz. 13.00 – Dekoracja
Operacja Rekrut

godz. 14.00 – Start kat. Operacja Rekrut
godz. 16.00 – zamknięcie mety
godz. 17.00 – podsumowanie i wręczenie nagród
 
Impreza organizowana jest przez Adventure Park Gdynia Kolibki, JW Formoza oraz przy współpracy ze strategicznym partnerem miastem Gdynia.
 
Więcej informacji na: http://biegkomandosa.pl/.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!