Amorphis zagra w Uchu

Amorphis to żywa legenda, koncertu której fani po prostu nie mogą przegapić. Fińscy mistrzowie melodyjnego death metalu nie zwalniają tempa i w najbliższą niedzielę wystąpią w Uchu. Początek koncertu o godzinie 19.00. Przed Amorphis pojawią się Varmia i Medebor.  
Amorphis powstało w 1990 roku za sprawą perkusisty Jana Rechbergera i gitarzystów Tomiego Koivusaaria i Esy Holopainena. Od tego czasu, Helsinki, skąd zespół pochodzi, nie były już takie same. Po roku muzycy wydali debiutancki krążek The Karelian Isthmus”, następnie pojawił się ceniony album „Tales From The Thousand Lakes” (1994). Wraz z wydaniem „Eclipse” (2006) – z Tomim Joutsenem na wokalu, rozpoczęła się nowa era w historii zespołu.
 
Ostatni, wydany w 2015 roku album to „Under The Red Cloud”, będący dwunastą płytą studyjną Finów. Materiał wyprodukował Jens Bogren (Soilwork, Kreator), a w sesji nagraniowej gościnnie wystąpili Chrigel Glanzmann z Eluveitie na flecie oraz Martin Lopez – były perkusista Opeth. - W utworach zawarliśmy wiele różnych elementów, ale wszystkie one współgrają ze sobą w harmonii, rezultat jest ciężki i melodyjny. Under The Red Cloud z pewnością znajdzie się czołówce moich trzech ulubionych albumów Amorphis – tłumaczy Esa Holopainen gitarzysta Amorphis.
 
 
AMORPHIS, Varmia, Medebor
20 sierpnia 2017, godz. 19.00
Klub Ucho
Ul. św. Piotra 2

Gdyńska firma tworzy rozwiązania dla światowych armatorów
Miasto widziane oczami dziecka
I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych – ruszyły zapisy
Gdynia – najbardziej otwarta na obywateli w Polsce!
30. urodziny gdyńskiej firmy z Krzemowej