Wybierz najlepiej zaprojektowany gdyński lokal

Już po raz trzeci w ramach festiwalu Gdynia Design Days zostanie wybrane oraz nagrodzone najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Laureaci zostaną wyłonieni przez jury na początku września. Jednak do 31 sierpnia również internauci będą mogli głosować na swoich faworytów i wyróżnić ich najważniejszą nagrodą – nagrodą publiczności. Co roku na mapie Gdyni pojawiają się nowe miejsca, wzbudzające wśród mieszkańców i turystów zainteresowanie. Są to lokale gastronomiczne, sklepy czy inne punkty usługowe, które nie tylko cieszą się sympatią i uznaniem klientów ze względu na jakość usług, ale także wyróżniają się dobrym projektem wnętrza. Zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.
 
Które spośród nowo powstałych gdyńskich wnętrz jest najlepsze, najładniejsze, najbardziej zapadająće w pamięć? O tym po raz kolejny zdecyduje konkursowe jury oraz internauci.
– W konkursie przyznawane są dwie nagrody. Laureata nagrody głównej wybiera kapituła konkursowa, a nagroda internautów przyznawana jest na podstawie głosowania poprzez Facebooka – mówi Kaja Długosz z Centrum Designu Gdynia.
 
Nominowane do konkursu lokale zostały wyłonione przez zespół Centrum Designu Gdynia. Jest ich siedem, a wśród nich pracownia projektowania wnętrz, restauracje, kawiarnie i sklepy z odzieżą. Kryterium stanowi m.in. innowacyjność, walory estetyczne i jakość realizacji. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez jury 7 września. W skład kapituły wchodzą specjaliści z zakresu architektury i designu.
– W tym roku do obrad zaprosiliśmy: Paulinę Kisiel (Centrum Designu Gdynia), Monikę Domańską (Traffic Design), Jacka Piątka (Plastyk Miasta, UM Gdynia) i Paulinę Ryń (biuro projektowe Razy2). Pragniemy wyróżnić miejsca, które dzięki dobrze zaprojektowanej przestrzeni i przyjemnej atmosferze działają na rzecz nawiązywania pozytywnych relacji społecznych, integrują społeczność lokalną, a także zwiększają potencjał turystyczny miasta – dodaje Kaja Długosz.
Nie będzie to jednak jedyne wyróżnienie. Nominowani będą mieli także szansę zdobyć nagrodę publiczności, czyli gości odwiedzających ich lokale i doceniających aspekty estetyczne i funkcjonalne tych miejsc. Wyniki głosowania internautów zostaną ogłoszone 1 września.
Głosowanie trwa na profilu facebookowym Gdynia Design Days. Zwycięstwo przypadnie tym lokalom, które do 31 sierpnia zbiorą największą liczbę polubień.
Nominowani:

Fedde Restauracja & Bistro (ul. Świętojańska 43, Baltiq Plaza)


Moher Cafe (ul. Ignacego Krasickiego 6 lok. II)


TŁOK kawiarnia (ul. Józefa Wybickiego 3/1)


Rosse Rosse (ul. Świętojańska 45, Baltiq Plaza)


Haos (ul. Starowiejska 14)


Ładne rzeczy (ul. Zygmunta Augusta 7c)


Amazing Deco (ul. Abrahama 29)

Laureaci plebiscytu internetowego otrzymają specjalne naklejki na witryny. Nagrodą dla zwycięzców wytypowanych przez jury będzie również naklejka oraz zestaw MANUBA, czyli seria produktów stworzonych specjalnie na okazję festiwalu Gdynia Design Days. Ich tegoroczna edycja inspirowana była pejzażem posztormowej plaży i połączona z tradycyjnymi technikami kowalstwa artystycznego, tapicerstwa oraz wyrobów z wosku pszczelego.
Organizatorem konkursu jest Centrum Designu Gdynia.
kolaż z fot. facebook.com/gdyniadesigndays

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte