Ekstraklasa żeglarska popłynie w Gdyni

Przed kibicami w Gdyni kolejne święto sportów wodnych. W nadchodzący weekend 19 i 20 sierpnia najlepsze załogi zmierzą się w rywalizacji o Mistrzostwo Polski. Zwieńczeniem zmagań będzie specjalny nocny wyścig w klasie 49er. Kibice, którzy zgromadzą się na plaży w Śródmieściu przez dwa dni będą mogli podziwiać zmagania najlepszych polskich żeglarzy. Zawodników czeka rywalizacja na, krótkim dystansie, blisko brzegu, dzięki czemu konkurencje będą bardziej emocjonujące dla kibiców. W śledzeniu rywalizacji na gdyńskim akwenie będzie pomagał komentarz na żywo.
Podczas zmagań w ramach ekstraklasy żeglarskiej kibice zobaczą takich zawodników jak Patryk Zbroja, czy Jakub Pawluk. Pierwszy z wymienionych żeglarzy to jeden z najlepszych Polaków występujących w Pucharze Świata. Na co dzień reprezentujący Jacht Klub Kamień Pomorski. Drugi ze sportowców to doświadczony reprezentant warszawskiej Legii.
Rywalizacja nie musi się jednak rozstrzygnąć wyłącznie pomiędzy tymi zawodnikami. Do Gdyni silne reprezentacje planują wysłać również inne kluby. Do walki o medale mogą się włączyć również żeglarze takich zespołów jak MOS Iława, Yacht Klub Sopot czy TŻR Szczecin.
W ramach klasy 49er kibice zobaczą wyjątkowy nocny wyścig, który rozpocznie się o godz. 21. Żeglarze podczas tych zawodów wykonają kilka rund na gdyńskim akwenie. Tegoroczna edycja zmagań będzie różnić się nieco od wcześniejszych, bowiem zmagania będą miały sztafetowy charakter.
Przed rokiem w nocnym wyścigu triumfowali Przemysław Filipowicz i Grzegorz Goździk na jachcie C.H. Klif.
Na miłośników łodzi klasy 49er czeka również nie lada gratka. Przez całą sobotę kibice będą mogli oglądać je w miasteczku regatowym.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW