Z Muzeum rowerem do Orłowa

Sierpień obfituje w wiele muzealnych wydarzeń, jednak to, które odbędzie się 19 sierpnia należy do wyjątkowych. Muzeum Miasta Gdyni proponuje rodzinne warsztaty połączone z wycieczką rowerową do Orłowa i plenerem fotograficznym. Tematem przewodnim będzie morze.  
 
Wakacyjna impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 pod muzeum (ul. Zawiszy Czarnego 1), skąd uczestnicy wyruszą w podróż. – Na rowerach dotrzemy do jedynej w swoim rodzaju pracowni z widokiem na morze. Naszą rowerową przejażdżkę zakończymy warsztatami plastycznymi w Liceum Plastycznym w Orłowie. Tam udowodnimy wszystkim, że archiwalne zdjęcia warto wyciągnąć z zakurzonej szuflady. Nie będziemy tylko wspominać! Na fotografiach ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni zobaczymy jak nadmorski krajobraz zmieniał się na przestrzeni wielu lat. A aparaty i mobilna drukarka fotograficzna posłużą nam, by nie tylko udokumentować naszą wyprawę, ale i stworzyć albumy fotograficzne. W skrócie będzie się działo! – wyjaśnia Dorota Lewandowska z Muzeum Miasta Gdyni.
 
 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37. Wstęp: 10 zł (dziecko z opiekunem).
Fot. ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!