Przed nami Maraton Solidarności

We wtorek, 15 sierpnia ulicami Trójmiasta przebiegnie Maraton „Solidarności”. O godz. 9.00 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów. Tam również będzie mieć miejsce start honorowy. Pół godziny później obok Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego nastąpi start ostry. Bieg zakończy się na Długim Targu przy fontannie Neptuna w Gdańsku. XXIII ENERGA Maraton „Solidarności” organizowany jest dla uczczenia pamięci Ofiar Grudnia '70 i poległych stoczniowców. Bieg prowadzi przez całe Trójmiasto, czym nawiązuje do ówczesnych wydarzeń i do historii dziesiątków kurierów, którzy przenosili meldunki między stoczniami Gdańska i Gdyni.
Trasa maratonu przygotowana jest tak, aby była jak najbardziej atrakcyjna dla uczestników oraz prowadziła w pobliżu jak największej liczby miejsc związanych z wydarzeniami, które upamiętnia. W tym roku nowością będzie możliwość przebiegnięcia obok historycznej Sali BHP oraz przez Bramę Stoczni Gdańsk.
Zanim jednak bieg się rozpocznie, pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów. Gdyński samorząd reprezentować będzie wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Bieg rozpocznie się o godz. 9.00 startem honorowym, który wyruszy spod pomnika Ofiar Grudnia'70. Na godz. 9.30 przewidziano start ostry, który ruszy z al. Marsz. Piłsudskiego w kierunku ul. Świętojańskiej i skweru Kościuszki. Na al. Jana Pawła II maratończycy zrobią nawrót i z powrotem ulicą Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego i al. Zwycięstwa pobiegną w kierunku Gdańska. Granice Gdyni opuszczą ok. godz. 10.30.
Dalej trasa prowadzić będzie aleją Niepodległości (Sopot), a następnie, już w Gdańsku, aleją Grunwaldzką i ul. Hallera aż do Jelitkowa. Tam zawodnicy zawrócą i ponownie ulicą Hallera dobiegną do ulicy Jana z Kolna. Kontynuując Nową Wałową, pobiegną przez II Bramę Stoczni i, ulicami starego miasta, wbiegną na metę na ulicy Długi Targ. Długość trasy to ponad 42 km.
W maratonie mogą wystartować osoby, które w dniu startu mają ukończone 18 lat.
Odbiór pakietu startowego jest możliwy tylko w biurze imprezy, które będzie czynne w dniach:

14 sierpnia w Sali BHP ul. Doki 1 budynek 131 A w Gdańsku (obok Europejskiego Centrum Solidarności) w godz. 11.00-19.00,


15 sierpnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni od strony al. Marsz. Piłsudskiego w godz. 6.30-8.30.

fot.www.facebook.com/gdyniasport

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!