Sierpień w Experymencie. Będzie co robić...

Tematyczne warsztaty weekendowe, strefa relaksu z grami planszowymi, zabawy z orientacji czy nauka alfabetu Morse’a. W sierpniu w Centrum Nauki Experyment nie będzie można się nudzić. Mali i duzi naukowcy, rodziny z dziećmi oraz seniorzy – każdy znajdzie coś dla siebie. Mimo że to już ostatnie tygodnie wakacji, w Centrum Nauki Experyment wciąż trwa beztroska letnia laba, pełna rozwijających aktywności dla całych rodzin.
 
- Połowa wakacji już za nami, jednak w Centrum Nauki Experyment absolutnie nie zwalniamy tempa. W lipcu odwiedziło nas ponad 33 tysiące gości. Jest to znakomity wynik. Bardzo liczymy na podobną lub nawet wyższą frekwencję w sierpniu. A będzie ku temu okazja, gdyż przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – mówi Justyna Sudakowska, specjalista ds. PR i marketingu z Centrum Nauki Experyment w Gdyni.
 
Przez cały sierpień, od wtorku do piątku, w godz. 10.00-12.00 oraz 15.00-17.00 można nabyć tam iście survivalowych umiejętności. Wszyscy zainteresowani tym, jak poradzić sobie bez elektronicznych gadżetów, mogą wziąć udział w zabawie z orientacji w terenie za pomocą kompasu czy gwiazdozbioru, nauczyć się praktycznego określenia odległości czy układania różnych typów ognisk.
 
Również od wtorku do piątku, w godz. 11.00-17.00, skorzystać można ze specjalnej strefy relaksu, w której do dyspozycji są m.in. gry planszowe dla starszych i młodszych pasjonatów dobrej zabawy. 
 
Dodatkową wakacyjną atrakcją jest interaktywna wystawa „Połącz się”, którą można odwiedzać do 20 sierpnia. Wizyta na wystawie to ekscytująca przygoda z komunikowaniem się na odległość. Na zwiedzających czekają takie atrakcje, jak m.in. nauka alfabetu Morse’a, stanowisko poświęcone falom elektromagnetycznym czy możliwość zrobienia sobie selfie z własnym głosem.
 
Z kolei w każdy wakacyjny weekend Experyment zaprasza do udziału w warsztatach w ramach weekendów tematycznych:
 
Zielono mi – Weekend Botaniczny
12-13 sierpnia, godz. 12.00-16.00
Zajęcia te będą idealną okazją do nauki rozpoznawania roślin rosnących w okolicy i poznania ich właściwości. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, z czego wykonuje się naturalne środki piorące oraz jak prawidłowo i bezpiecznie usuwać kleszcze, na które można trafić w trakcie wakacyjnych wędrówek - nie tylko po lesie.

Orientuj się – Weekend z gwiazdami
19-20 sierpnia, godz. 12.00-16.00 
Zabawy z mapą nocnego nieba, plastyczne aktywności z farbami fluorescencyjnymi, samodzielne budowanie wiatrowskazów oraz tworzenie kieszonkowych gwiazdozbiorów – te i wiele innych atrakcji czekają na odwiedzających w ramach weekendu z gwiazdami, pogodą i orientacją w terenie.
Łyk wody – Weekend H2O
26-27 sierpnia, godz. 12.00-16.00
Podczas tych zajęć Experyment zaplanował m.in. oglądanie planktonu pod mikroskopem, badanie wody przy pomocy różnorodnych testów, ale również naukę pierwszej pomocy oraz warsztaty plastyczne dla najmłodszych, w trakcie których każdy będzie mógł wykonać telefon-przypominajkę z numerem 112.

Wstęp na wszystkie aktywności wakacyjne jest dostępny w cenie biletu na wystawę stałą.
 
Więcej informacji i bilety on-line na experyment.gdynia.pl.
fot.materiały prasowe

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!