Obłędne lemoniady w weekend w Gdyni

Orzeźwiająca i obłędnie cytrynowa, a może z dodatkiem mięty, pomarańczy, limetki lub kardamonu? Przepisów na lemoniady jest niemal tyle, ilu jej smakoszy. To właśnie temu pysznemu i zdrowemu napojowi poświęcone będzie sobotnie wydarzenie w Miejskich Halach Targowych. „Lemoniadowy Weekend” rozpocznie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 10.30. Proste przepisy na lemoniady od kilkuset lat cieszą się dużym uznaniem. Doceniano nie tylko ich walory smakowe oraz przyjemną ulgę, jaką dają podczas upalnych, letnich dni, ale także to, że są źródłem cennych witamin. I choć przez wieki zarówno preferencje kulinarne, jak i technologie wytwarzania napojów ulegały ewolucji, a tradycyjna lemoniada musiała toczyć często nierówny bój z masowo i bezkrytycznie reklamowanymi markami napojów gazowanych, to aktualnie smaki z czasów naszych pra i pra pra dziadków triumfalnie powracają. 
W sobotę w Miejskich Halach Targowych w Gdyni będzie można przywołać wspomnienia z dzieciństwa smakując tradycyjnie wytwarzane lemoniady lub spróbować zupełnie wywrotowych wariacji lemoniadowych, inspirowanych nowymi kulinarnymi trendami.
Wielka degustacja kilkudziesięciu autorskich przepisów na lemoniadę rozpocznie się o godz. 11.00 na placu przed Halą Łukową. Towarzyszyć jej będą pełne pozytywnej energii dźwięki muzyki DJ Poziego (Paweł Frączyk). Ponadto będzie można wziąć udział w konkursie na najbardziej kreatywną fotografię kulinarną, poświęcić czas na zabawę i zrelaksować się na leżaku z komiksem w ręce.
Program „Lemoniadowego Weekendu”

10.30-14.00 - Lemoniadowe rytmy z DJ Pozi (Paweł Frączyk),
11.00-12.00 - Wielka degustacja kilkudziesięciu autorskich rodzajów i kompozycji lemoniad,
12.15-12.45 - Konkurs na Lemoniadowe TOP 10 Lata,
12.45-13.15 - Zabawa kreatywna z nagrodami,
10.30-12.30 - Kreatywna fotografia kulinarna

Więcej informacji na temat „Lemoniadowego Weekendu” znajduje się na stronie internetowej: www.haletargowegdynia.pl.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!