Arka zaczyna obronę Pucharu Polski

Żółto-Niebiescy rozpoczynają rywalizację w Pucharze Polski. Gdynianie rozpoczynają obronę trofeum, które 2 maja wywalczyli w Warszawie. Pierwszą przeszkodą podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego w drodze na Stadion Narodowy będą piłkarze Śląska Wrocław. Dla Arki będzie to druga konfrontacja ze Śląskiem w czasie niecałego miesiąca. Oba zespoły spotkały się na starcie ligowej rywalizacji. Na Stadionie Miejskim piłkarze Leszka Ojrzyńskiego odnieśli przekonywujące zwycięstwo 2:0 nad drużyną Jana Urbana. Kapitalne spotkanie przeciwko drużynie z Dolnego Śląska rozegrali Patryk Kun i Michał Nalepa. Obaj piłkarze wpisali się wtedy na listę strzelców.
Gdynianie przegrali w bieżącym sezonie tylko jedno spotkanie o stawkę – w rewanżowym meczu eliminacji do Ligi Europy z FC Midtjylland. W Ekstraklasie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego, obok prowadzącego w tabeli Zagłębia, są jedyną niepokonaną drużyną. Jednak w trzech ostatnich meczach ligowych Arka zanotowała trzy remisy. Jedyne zwycięstwo gdyńscy piłkarze odnieśli na inaugurację sezonu – we wspomnianym meczu przeciwko Śląskowi Wrocław.
Zespół z Dolnego Śląska wykorzystuje lato na wzmocnienia. Do drużyny na zasadzie wypożyczenia dołączył Boban Jović, znany kibicom piłkarskim w Polsce z występów w krakowskiej Wiśle. Wrocławianie na starcie sezonu spisują się poniżej oczekiwań swoich kibiców. Podopieczni Jana Urbana posiadają zaledwie jeden punkt przewagi na drużynami znajdującymi się w strefie spadkowej.
Historia spotkań pomiędzy Arką i Śląskiem łaskawsza jest dla tej drugiej drużyny. Dotychczas wrocławianie wygrali 21 spotkań, gdynianie zaś 14, 11 pojedynków kończyło się wynikami remisowymi.
Mecz Pucharu Polski Arka Gdynia – Śląsk Wrocław odbędzie się w czwartek, 10 września, o godz. 20.00 na Stadionie Miejskim w Gdyni. Bilety na to spotkanie można nabywać w kasach Stadionu Miejskiego. Kasy będą otwarte od godz. 16.00.
// fot. facebook.com/ArkaGdynia Wojciech Szymański.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte