Jak spędzić weekend w Gdyni

Gdynia AEROBALTIC
Niebo nad Gdynią opanują najlepsi piloci akrobacyjni z Polski i z zagranicy. Oprócz pokazów lotniczych, na widzów pierwszej edycji "Gdynia AEROBALTIC powered by Lotos Air BP" czeka niesamowite artystyczne widowisko. Podniebny spektakl, którego kulminacyjnym momentem będzie wieczorne show, bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości. Impreza odbędzie się w piątek 11 i sobotę 12 sierpnia 2017. Szczegóły: www.aerobaltic.pl

Festiwal Smaków Food Trucków
Festiwal będzie kulinarną podróżą dookoła świata, w którą gości zabierze około 30 food trucków ze zróżnicowaną kuchnią. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.
Dania w food truckach przygotowywane są przy klientach, ze świeżych, starannie dobranych składników. Na gości czekać będą m.in. potrawy kuchni meksykańskiej, tybetańskiej, hiszpańskiej, belgijskiej, włoskiej czy też polskiej.
Strefa food trucków zlokalizowana zostanie na parkingu przy Muzeum Miasta Gdyni. Czynna będzie
Piątek 11 sierpnia: 12:00 - 23:00
Sobota 12 sierpnia: 12:00 - 23:00
Niedziela 13 sierpnia: 12:00 - 20:00
Spotkanie z Wojciechem Malajkatem
Gdyńskie Centrum Filmowe i Agencja Artystyczna Nehrebeccy zapraszają na spotkanie z aktorem, Wojciechem Malajkatem, które odbędzie się w piątek 11 sierpnia o godzinie 17.00 w Księgarni/Galerii GCF.
Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz/
Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia
Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront
Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.
Jadłostajnia Kolibki
Zabytkowa wozownia w Parku Kolibki w soboty w godz. 10.00 - 15.00 jest miejscem eko-targów pod nazwą
JadłoStajnia Kolibki.
Organizatorzy stworzyli na terenie Parku Kolibki cykliczny, całoroczny targ zdrowej żywności, ale nie tylko. To miejsce sąsiedzkich spotkań mieszkańców okolicznych dzielnic, które służą integracji lokalnej społeczności. JadłoStajnia Kolibki - cykliczny, sobotni targ produktów regionalnych zlokalizowany jest w budynku wozowni na terenie Parku Kolibki, vis a vis Centrum Handlowego KLIF w Gdyni Orłowie. Organizatorzy zapewniają wygodny parking dla klientów na terenie parku (wjazd przez zabytkową bramę).
Spacery morskie z przewodnikiem
"Wakacje Morskie Gdyni" to otwarte zaproszenie do spędzania letniego wypoczynku w słonecznej, nadmorskiej Gdyni. W trakcie spacerów szlakiem Legendy Morskiej Gdyni uczestnicy dowiedzą się o wielu ciekawostkach historyczno-morskich, w tym usłyszą opowieści o polskich transatlantykach, legendarnych kapitanach, okrętach oraz wyprawach żeglarskich. 
Spacery będą prowadzone przez doświadczonych przewodników PTTK o. Morski Gdynia, a także ze wsparciem eksperta morskiego Aleksandra Goska. Najbliższy spacer w sobotę 12 sierpnia.
Początek godz. 10:00, Gdynia InfoBox.
Lemoniadowy Weekend Hal Targowych
W sobotę 12 sierpnia w godz. 10:30 - 14:00 Miejskie Hale Targowe zapraszają na placyk przed Halą Łukową na
Lemoniadowy Weekend. To święto tradycyjnych, chłodzonych napojów, w tym naturalnych lemoniad oraz mrożonych herbat.
Organizatorzy zaprosili do udziału w imprezie gdyńskie kawiarnie, mobilne fresh bike'-i i food truck-i, a także lokalne, cieszące się dobrą sławą, małe punkty gastronomiczne.
W programie:
⦁ 10:30 - 14:00 Lemoniadowe rytmy z DJ Pozi (Paweł Frączyk), która przegna wszelkie złe emocje, doda werwy oraz pozytywnej energii
⦁ 11:00 - 12:00 Wielka bezpłatna degustacja kilkudziesięciu autorskich rodzajów i kompozycji lemoniad
⦁ 12:15 - 12:45 Wybór Lemoniadowego TOP 10 Lata (widzowie oraz lemoniadowe jury)
⦁ 12:45 - 13:15 Zabawa kreatywna z nagrodami - wybór nazwy dla Gdyńskiej Lemoniady - prowadzenie Arkadiusz Brzęczek.
⦁ 10:30 - 12:30 Kreatywna fotografia kulinarna - wykonaj najciekawsze zdjęcie owocowo-lemoniadowe, nagrody książki - albumy kulinarne oraz gadżety Hal Targowych
Wakacje z modernizmem - wakacje z architekturą
Zapraszamy na cykl otwartych, bezpłatnych spacerów architektonicznych Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Spacery będą odbywały się w każdą sobotę wakacji (lipiec i sierpień). Start o godz. 14.00 z Gdynia InfoBox.
Najbliższy spacer w sobotę 12 sierpnia.
Spacery poprowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Szlaku. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą "detalom" gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Weekend botaniczny w EXPERYMENCIE
W ramach tegorocznych wakacji Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni przygotowało dla swoich gości szereg atrakcji, których tematem przewodnim jest PRZYGODA. W bogatym programie znalazły się m.in. weekendowe warsztaty tematyczne – najbliższe spotkanie odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Po weekendach poświęconych bezpieczeństwu, orientacji w terenie oraz wodzie, EXPERYMENT zaprasza na 2. edycję zielonych warsztatów botanicznych.
Co czeka na gości EXPERYMENTU w czasie Zielono mi – weekendu botanicznego? Dowiecie się m.in.:
- jak rozpoznawać rośliny żyjące w Waszej okolicy,
- jakie są ich właściwości,
- jak bezpiecznie usuwać kleszcze, na które możecie trafić w trakcie wędrówek nie tylko po lesie
i wiele innych atrakcji!
Zielono mi – weekend botaniczny
Data: 12/13 sierpnia
Godzina: 12.00 – 16.00
Wstęp na warsztaty w cenie biletu na wystawę.
Wakacyjne kino pod chmurką
Stowarzyszenie "Hamulec bezpieczeństwa" wraz z Radą Dzielnicy Chwarzno Wiczlino zapraszają na pierwszą edycję "Wakacyjnego kina pod chmurką".

Pierwszego dnia - sobota 12 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się pokaz bajki "Baranek Shaun", a o 21:30 będzie można zobaczyć film "Iluzja". Natomiast w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 18:00 pokazana będzie bajka "Paddington", a o 21:30 komedia "Faceci od kuchni".
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Pokazy dla dzieci będą się odbywały w namiocie obok plenerowego ekranu.

Wstęp wolny - wystarczy zabrać tylko koc (ewentualnie leżak!). Miejscem projekcji będzie łąka za "Delikatesami Misiek" nieopodal ul. Chwarznieńskiej.
Festyn z okazji 97. rocznicy bitwy warszawskiej
W najbliższą niedzielę, 13 sierpnia w godz. 10.00-17.00 przy al. Marszałka Piłsudskiego odbędzie się festyn „Bitwa Warszawska. Kapitał w XXI Wiek”. To będzie prawdziwa lekcja historii, podczas której nie zabraknie niespodzianek.
 
Pokazy grup rekonstrukcyjnych i zabytkowych samochodów, czy możliwość skosztowania pysznej wojskowej grochówki, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Krajowy Związek Piłsudczyków w Gdyni.
 
Uwaga! W godz. 8.00-18.00 aleja Marszałka Piłsudskiego zamknięta będzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Legionów. Przejazd możliwy będzie tylko od ul. Generała Józefa Bema do ul. Świętojańskiej.
Koncerty Muzyki Promenadowej
Nieco na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku, w uroczej scenerii Kamiennej Góry, w wakacyjne niedzielne popołudnia odbywają się wyjątkowe koncerty - Koncerty Muzyki Promenadowej. W każde popołudnie lipca i sierpnia o godzinie 16.00, prezentowane jest szerokie spektrum brzmień, pochodzących z różnych stron świata. W niedzielę 13 sierpnia wystąpią:

Klaudia Trzasko (sopran), Edyta Łuczkowska-Swat (mezzosopran)
Szymon Laskiewicz (klarnet), Cappella Gedanensis pod dyr. Rafała Kłoczko
Wstęp wolny.
Ogrodowe Niedziele w "Marszewie"
Co tydzień, w niedziele do końca września 2017, w godzinach 10:00 - 16:00 można zwiedzać Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo, rymarstwo). Zajęcia zwykle odbywają się w dwóch turach, o godz. 11:00 i 13:00. W niektórych warsztatach liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona; w takich wypadkach organizowane są zapisy. Każdorazowo rozpalane jest także ognisko. W niedzielę 13 sierpnia - Waldemar Hinc – „Sekretne życie pszczół”.
Święto Wojska Polskiego
Święto Wojska Polskiego obchodzimy w rocznicę Bitwy Warszawskiej, czyli 15 sierpnia. W Gdyni, z racji bliskości z morzem, w wydarzeniu dominuje Marynarka Wojenna. Oficjalna część uroczystości rozpocznie się tego dnia o godz. 12.00 przy płycie Marynarza Polskiego na skwerze Kościuszki. Z tej okazji sporo będzie się działo także w Muzeum Marynarki Wojennej, przy klubie Riwiera i w Basenie Prezydenta.
Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz
Więcej informacji o imprezach w Kalendarzu Wydarzeń

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku