Piątkowe popołudnie z Wojciechem Malajkatem

Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało dla miłośników filmu i literatury wyjątkowe wydarzenie. 11 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie literackie z aktorem Wojciechem Malajkatem. Pretekstem do spotkania będzie rozmowa wokół wydanej niedawno książki Katarzyny Suchcickiej pod tytułem „Wojciech Malajkat. O gust walczę. Rozmowy o życiu i teatrze”. Spotkanie z Wojciechem Malajkatem, aktorem, reżyserm i rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, odbędzie się w ramach cyklu Biesiady Literackie. Wywiad-rzeka przeprowadzona przez Katarzynę Suchcicką dotyczy zarówno życia zawodowego, jak i osobistego Wojciecha Malajkata. Na kartach książki czytelnicy poznają wiele jego twarzy: aktora, ojca, męża i przyjaciela. Ten obraz dopełniają także rozmowy z przyjaciółmi Wojciecha Malajkata – m.in. z Piotrem Polkiem, Grzegorzem Turnauem czy Zbigniewem Zamachowskim.
Do najbardziej znanych kreacji aktorskich Wojciecha Malajkata należy postać Rzędziana z ekranizacji „Ogniem i Mieczem” Jerzego Hoffmana. Początek spotkania w piątek 11 sierpnia o godz. 17.00 w Księgarni/ Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.
To jednak nie jedyna atrakcja, jaka czeka tego popołudnia na odwiedzających Gdyńskie Centrum Filmowe. O godz. 18.00 odbędzie się Wieczór Płytowy. W trakcie spotkania, prowadzonego przez Jarosława Wojciechowskiego, widzowie usłyszą piosenki wybrane specjalnie przez Wojciecha Malajkata. Podczas spotkania obowiązuje zasada: minimum słów, maksimum muzyki.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW