Plaża w Babich Dołach jeszcze bardziej dostępna

Wygodny dojazd komunikacją miejską, nowe miejsca postojowe dla aut oraz specjalna przestrzeń dla foodtrucków sprawią, że plażowicze chętniej będą przyjeżdżać na plażę w Babich Dołach. Ogłoszony już został przetarg na opracowanie koncepcji projektu prac remontowych, które mają ułatwić dostęp dla szukających kąpieli słonecznych i wypoczynku z widokiem na znaną powojenną torpedownię. Zakończenie prac planowane jest przed rozpoczęciem przyszłorocznych wakacji. Przetarg dotyczący wykonania koncepcji projektowej na poprawę dostępu do plaży poprzez zapewnienie dojazdu na przedłużeniu ulicy Zielonej w dzielnicy Babie Doły, na terenach udostępnionych przez Agencję Mienia Wojskowego, ogłosił gdyński Zarząd Dróg i Zieleni. Projekt uwzględniać ma przeniesienie obecnej pętli autobusowej w bliskie sąsiedztwo zejścia na plażę. Dzięki temu droga z przystanku autobusowego na kąpielisko znacznie się skróci. Co więcej, tuż o obok pętli powstać ma miejsce postojowe dla barowozów z zapleczem sanitarnym, co znacznie podniesie komfort plażowania.
Koncepcja obejmować ma także budowę dwóch parkingów dla aut: jednego przed pomnikiem samolotu TS-8 Bies oraz drugiego na istniejącym asfaltowym placu – z zastrzeżeniem, że ten ma zostać poszerzony. Drogę na parking oraz na pętlę autobusową mają oświetlać specjalne lampy solarne.
Szacunkowa wartość inwestycji w ramach rewitalizacji tej części Gdyni wyniesie 1,45 miliona złotych. Środki będą pochodziły z budżetu miasta. Poprawa dostępu do plaży poprzez zapewnienie dojazdu na przedłużeniu ulicy Zielonej to jedno z założeń Gminnego Programu Rewitalizacji dla tej części dzielnicy – ma być impulsem do rozwoju turystycznego dzielnicy, przy jednoczesnym poszanowaniu kameralnego charakteru Babich Dołów. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2018 roku.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku