Ucz się krytyki filmowej od najlepszych

Ponad 40 godzin zajęć prowadzonych przez specjalistów – krytyków, filmoznawców, redaktorów, blogerów i youtuberów – czeka na młodzież, która zdecyduje się wziąć udział w spotkaniach organizowanych w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Na warsztaty krytyki filmowej i nowomedialnej można zapisywać się do 20 września. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Jest to pierwsza edycja warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej organizowana przez Gdyńską Szkołę Filmową i Uniwersytet Gdański. Zajęcia skierowane są do młodych ludzi od 15. roku życia, którzy zainteresowani są tworzeniem tekstów krytycznych, filmowych, dotyczących zjawisk w internecie. Warsztaty odbywać się będą w weekendy października i listopada. Planujemy około 40 godzin zajęć, które poprowadzą osoby z doświadczeniem krytycznym, w tym także blogerzy i youtuberzy. Zaprosiliśmy także gości specjalnych jak Kasia Klimek czy Michał Oleszczyk. – tłumaczy Adam Kamiński, współorganizator warsztatów.
 
Program warsztatów został tak przygotowany, aby w sposób najbardziej wyczerpujący przedstawić uczestnikom zagadnienia związane z krytyką pisaną i nowomedialną. Na spotkaniach omawiane będą zasady planowania, tworzenia i redagowania przekazów krytycznych – pisanych i audiowizualnych – związanych z filmem oraz nowymi mediami. Obok tradycyjnych form krytyki filmowej zajęcia uczyć będą tworzenia bloga, wideobloga oraz wizualnych esejów krytyczno-filmowych. Więcej na temat programu warsztatów znajduje się na stronie internetowej: www.gcf.org.pl.
 
Aby wziąć udział w warsztatach, należy przesłać zagłoszenie w formie pracy pisemnej (1-2 strony maszynopisu) lub przesłanego nagrania wideo (3-5 minut), zawierających recenzję lub inną formę omówienia filmu na adres mailowy: a.kaminski@festiwalgdynia.pl. Przewidywane są również rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września. Koszt uczestnictwa w całości warsztatów wynosi 100 zł.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi