Wspaniała gra, ambicja i pech - Arka odpada z Ligi Europy

Było tak blisko... W duńskim Herning Arka Gdynia przegrała 2:1 z FC Midtjylland i odpadła z europejskich pucharów. Szanse na awans Arka straciła w ostatnich minutach meczu. Od 4. rundy kwalifikacji Ligi Europy, a także kolejnej premii od UEFA w wysokości 245 tysięcy euro dzieliło Arkę Gdynia zaledwie kilka minut. FC Midtjylland zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie. Zdobywcą gola był Alexander Soerloth, który wykorzystał złe krycie Marcina Warcholaka. I mimo dzielnej postawy i walki do końca zdobywcy Pucharu Polski nie zagrają dalej na arenie międzynarodowej. W dwumeczu jest co prawda remis 4:4, ale o awansie FC Midtjylland zdecydowała większa liczba bramek strzelonych w spotkaniu wyjazdowym. Przypomnijmy, że w Gdyni dla Arki było 3:2.
Gdynianie pomimo porażki, do domu wracają z podniesionymi głowami. Pokazali walkę, wiarę i ambicję. Dziś w Danii dali z siebie wszystko. Walczyli do końca! Udowodnili po raz kolejny, że są drużyną, z którą należy się liczyć, a dotychczasowe sukcesy to nie jest przypadek.
Wielkie brawa i szacunek dla Arkowców za walkę! 
Warto wspomnieć, że do Danii z drużyną pojechało około 1000 kibiców, a mecz na stadionie w Herning obserwowała rekordowa liczba fanów futbolu - 8138 osób. 
A już w najbliższy poniedziałek w Gdyni Arka zmierzy się z Koroną Kielce. Początek spotkania o 18.00.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!