Gdynia w Karlskronie umacnia pozycję nad Bałtykiem

Baltic Meeting Point to nowe międzynarodowe forum w Karlskronie, organizowane w tym roku po raz pierwszy. Inicjatywa zakłada wspieranie współpracy, rozwoju biznesowego, networkingu, nauki i wzajemnego zrozumienia między miastami siostrzanymi Karlskrony i członkami międzynarodowego porozumienia Baltic Sail. Nie mogło zabraknąć na nim również Gdyni. Wydarzenie odbywa się w tym roku między 2 a 4 sierpnia, a w przyszłych latach ma przybrać formułę corocznych spotkań. Tegoroczne forum, w ramach dyskusji, prezentacji i warsztatów w grupach, skupia się m.in. na rozwoju biznesowym oraz współpracy parków naukowych, turystyce, przyszłości regionu Morza Bałtyckiego i zrównoważonym rozwoju.
 
Jednym z głównych jego zadań jest również wyznaczenie kluczowych osób i organizacji, które będą współdziałać przy realizacji długoterminowych projektów skoncentrowanych na rozwoju przez współpracę. Z ramienia Gdyni miasto w Karlskronie reprezentuje wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. W rozmowach, oprócz władz samorządowych, uczestniczą również przedstawiciele parków naukowych, Uniwersytetu Technicznego Bleckinge, StenaLine czy reprezentanci gminy Karlskrona.
 
– Nie mogło nas zabraknąć w Karlskronie. Gdynia jest  liczącym się ośrodkiem w regionie Morza Bałtyckiego, a  właśnie tutaj zebrały się reprezentacje m.in. takich miast, jak Kłajpeda, Rostock czy Bałtijsk. Naszą współpracę chcemy rozwijać na poziomie gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Ale równie ważna jest dla nas wymiana pomysłów i dobrych praktyk dotyczących wspierania przedsiębiorczości, mobilności czy przyciągania nowych mieszkańców. Liczę na to, że kolejne zdobyte kontakty przełożą się na konkretne projekty – komentuje udział Gdyni w spotkaniu wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.
 
Baltic Meeting Point odbywa się w trakcie Karlskrona Archipelago, corocznego festiwalu, którego celem jest zaprezentowanie atutów turystycznych Karlskrony. Różnego rodzaju wydarzenia promujące miasto przyciągają w tym czasie ponad 100 000 widzów.

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ