Jak spędzić weekend w Gdyni

Kolejny weekend upłynie w Gdyni pod znakiem aktywności na świeżym powietrzu i integracji z sąsiadami oraz sportowych emocji, bo startuje Ironman 70.3 Gdynia. Warto też odwiedzić Scenę Letnią w przedostatni weekend pokazów.
Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife
Pierwszy weekend sierpnia po raz kolejny upłynie w Gdyni pod znakiem triathlonu. Od piątku 4 do niedzieli 6 sierpnia w międzynarodowych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zobaczymy około 4 tysięcy zawodników z całego świata. Wspierać ich będzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Jednak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife oznacza nie tylko start zawodników, ale także – a może przede wszystkim – wiele atrakcji dla mieszkańców.
Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz/wydarzenia-sportowe,6827/enea-ironman-70-3-gdynia-powered-by-herbalife,496902

Spacery morskie z przewodnikiem
"Wakacje Morskie Gdyni" to otwarte zaproszenie do spędzania letniego wypoczynku w słonecznej, nadmorskiej Gdyni. W trakcie spacerów szlakiem Legendy Morskiej Gdyni uczestnicy dowiedzą się o wielu ciekawostkach historyczno-morskich, w tym usłyszą opowieści o polskich transatlantykach, legendarnych kapitanach, okrętach oraz wyprawach żeglarskich. 
Spacery będą prowadzone przez doświadczonych przewodników PTTK o. Morski Gdynia, a także ze wsparciem eksperta morskiego Aleksandra Goska. Najblizszy spacer odbędzie się w sobotę 5 sierpnia.
Początek godz. 10:00, Gdynia InfoBox.
Wakacje z modernizmem - wakacje z architekturą
Zapraszamy na cykl otwartych, bezpłatnych spacerów architektonicznych Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Spacery będą odbywały się w każdą sobotę wakacji (lipiec i sierpień). Start o godz. 14.00 z Gdynia InfoBox.
Najblizszy spacer odbędzie się w sobotę 5 sierpnia.
Spacery poprowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Szlaku. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą "detalom" gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia
Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront
Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.
Jadłostajnia Kolibki
Zabytkowa wozownia w Parku Kolibki w soboty w godz. 10.00 - 15.00 jest miejscem eko-targów pod nazwą
JadłoStajnia Kolibki.
Organizatorzy stworzyli na terenie Parku Kolibki cykliczny, całoroczny targ zdrowej żywności, ale nie tylko. To miejsce sąsiedzkich spotkań mieszkańców okolicznych dzielnic, które służą integracji lokalnej społeczności. JadłoStajnia Kolibki - cykliczny, sobotni targ produktów regionalnych zlokalizowany jest w budynku wozowni na terenie Parku Kolibki, vis a vis Centrum Handlowego KLIF w Gdyni Orłowie. Organizatorzy zapewniają wygodny parking dla klientów na terenie parku (wjazd przez zabytkową bramę).
Wakacyjna przygoda z Centrum Nauki EXPERYMENT
Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę w godz. 12.00 - 16.00 na warsztaty tematyczne. Wstęp w ramach biletu na wystawę stałą. Udział nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
ŁYK WODY – WEEKEND Z H2O
Weekend 5 - 6 sierpnia.
W programie m.in. oglądanie planktonu pod mikroskopem, sprawdzanie wody przy pomocy różnorodnych testów, ale również naukę pierwszej pomocy oraz uwaga! – warsztaty plastyczne dla najmłodszych w trakcie których każdy będzie mógł wykonać telefon-przypominajkę z numerem 112.
Ogrodowe Niedziele w "Marszewie"
Co tydzień, w niedziele do końca września 2017, w godzinach 10:00 - 16:00 można zwiedzać Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo, rymarstwo). Zajęcia zwykle odbywają się w dwóch turach, o godz. 11:00 i 13:00. W niektórych warsztatach liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona; w takich wypadkach organizowane są zapisy. Każdorazowo rozpalane jest także ognisko. 
W niedzielę 6 sierpnia - Ewelina Sobańska – „Ptasie Radio”. Rozpoznawanie głosów ptaków - warsztaty, Arkadiusz Gutowski „I co ja robię tu?..., czyli po co nam leśnik w lesie?”. Prelekcja i dyskusja o tym, dlaczego wycinamy zdrowe drzewa.
Rodzinne czytanki nad morzem
W niedziele o godzinie 12.00 w kawiarni przy Scenie Letniej w Gdyni Orłowie, jak co roku będą odbywały się RODZINNE CZYTANKI NAD MORZEM dedykowane dzieciom i dorosłym, którzy chcą radośnie i twórczo spędzić czas.
Spotkania z literaturą dziecięcą połączone z rodzinnymi warsztatami w 2017 roku odbywają się pod hasłem: Animals Wow! Odkryj z nami świat zwierząt! Fragmenty książek przeczytają aktorzy Teatru Miejskiego i artyści z nim współpracujący:
niedziela 6 sierpnia: Agnieszka i Jacek Bałowie z córką Julią
Warsztaty tematyczne do czytanek poprowadzą: Anna Zalewska-Uberman (pomysłodawca akcji, pedagog teatru w Teatrze Miejskim w Gdyni) oraz Marta Fass (architektka, psycholog i miłośniczka teatru). Koordynator akcji: Marta Pałubicka.
Akcji towarzyszyć będzie plebiscyt na KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane będą zaproszenia na spektakle dla dzieci znajdujące się w repertuarze Teatru Miejskiego.
Archi Spacer z prelekcją
Miasto Gdynia zaprasza w niedzielę 6 sierpnia o godz. 17.00 na kolejną odsłonę cyklu Gdyńskiego Szlaku Modernizmu "Archi Spacery z Prelekcją". Spacer poprowadzi Sławomi Kitowski, znawca i badacz dziejów Gdyni, redaktor wydawnictwa, wieloletni publicysta oraz aktywny animator gdyńskiej kultury. 
Trasa spaceru uwzględni najciekawsze obiekty architektury modernistycznej, a także inne wybrane obiekty historyczne. Głównym motywem przewodnim spaceru będzie jednak unikalny krajobraz kulturowy dzielnicy, w którym architektura z okresu międzywojni odgrywa znaczącą rolę.
Miejsce startu: CH Klif, al Zwycięstwa 256
Wieści z Centrum Kultury
Centrum Kultury, w ramach Teatralnego Lata w Centrum, zaprasza:
– od piątku do niedzieli 4-6 sierpnia o godz. 19.00 na spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” w reż. Tomasza Sapryka (Gdyńskie Centrum Filmowe, Sala Warszawa). Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to jest w spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz”. Bilety: 35/30 zł.
Rezerwacja miejsc pod numerem: 721 210 375. Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.
XXII Scena Letnia Teatru Miejskiego
XXII Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle:
– piątek - niedziela 4-6 sierpnia o godz. 20.00 „Jeszcze bardziej Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reż. Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.
Eksplodujące humorem i kolorem przedstawienie, będące zderzeniem mistrza pióra z wirtuozem nastrojowej muzyki.
Rezerwacja biletów: Biuro Promocji czynne w godz. 9.00-16.00, tel.: 58 660 59 22. Kasa w siedzibie Teatru Miejskiego (ul. Bema 26) we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 14.00-20.00; tel.: 58 660 59 46. Kasa w Orłowie: 14.00-20.00, we wtorki nieczynna; tel.: 507 714 599. Kasa na Darze Pomorza: na godzinę przed spektaklem. Kup bilet on-line: www.teatrgombrowicza.art.pl – zakładka „kup bilet”.
Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w niedzielę 6 sierpnia o godz. 14.30 na Babie Doły na paradę.
Czeka nas widowisko uliczne łączące w sobie teatr, magię i cyrk. W korowodzie przejdą pierroci, szczudlarze, wróżki. Rytm nadadzą tancerze, bębniarze i akordeon. Będzie kolorowo i głośno. Paradę przygotuje i poprowadzi Teatr Korkoro wraz Teatrem Gdynia Główna. Będzie można śpiewać, tańczyć, podskakiwać, puszczać bańki mydlane.
Wstęp wolny.
Kino pod chmurką na Obłużu
5 sierpnia o godz. 21.00 na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu odbędzie się projekcja filmu w reż. Kena Loacha "Whisky dla aniołów".
Wstęp wolny.
"Wieczory z muzyką organową"
6 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (Gdynia Obłuże, Pl. św. Andrzeja 1) odbędzie się pierwszy tegoroczny koncert z cyklu "Wieczory z muzyką organową".
Wykonawcami koncertu będą: szwedzka śpiewaczka Ann-Margreth Nyberg (sopran) oraz Karol Hilla (organy). W programie muzyka Edwarda Griega, Richarda Straussa, Józefa Haydna, Georga Muszela oraz Roberta Schumanna. Część repertuaru zostanie wykonana przy użyciu dodatkowego, dolnego stołu gry, w który zostały wyposażone organy w kościele św. Andrzeja Boboli.
Wstęp wolny.
Koncert dofinansowano z budżetu miasta.
Więcej informacji o imprezach w Kalendarzu Wydarzeń

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi