Mama może wszystko

O tym, że urodzenie dziecka wcale nie oznacza końca kariery zawodowej, a może być jej nowym początkiem, przekonają się panie, które wezmą udział w spotkaniu „Mama może wszystko! Fundusze Europejskie na założenie własnej działalności gospodarczej”. Odbędzie się ono w środę 9 sierpnia w gdyńskim Laboratorium Innowacji Społecznych. Zapisy trwają do 7 sierpnia. Wstęp wolny. Zajęcia przygotowane zostały z myślą o kobietach zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej. Podczas spotkania poznają zasady dofinansowań i pożyczek, w tym także tych z Programów Operacyjnych na lata 2014-2020, a także w ramach projektu „Pomorzanki w biznesie”, którego głównym założeniem jest wsparcie kobiet po 30. roku życia. Będą mogły także zapoznać się z unijnymi programami umożliwiającymi podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
Zachęcamy wszystkie panie, które myślą o własnej firmie, do uczestnictwa w spotkaniu. To okazja do zapoznania się z możliwościami, jakie Fundusze Europejskie dają kobietom, także tym powracającym na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Będzie można dowiedzieć się, o jakie dofinansowania i w jaki sposób można aplikować, a także wymienić pomysły, spostrzeżenia i obawy, podczas indywidualnych konsultacji z przedstawicielkami Agencji Rozwoju Pomorza oraz w gronie mam. – zachęca Katarzyna Laskowska z ARP. I dodaje: Podobne wydarzenia organizujemy od 2014 roku. Niektóre z uczestniczek poprzednich edycji prowadzą już z sukcesem własne firmy.

Spotkanie w LIS będzie również okazją do poznania inicjatorek społeczności kobiet Nudoodporne.pl, i porozmawiania o pozytywnych i negatywnych stronach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej: https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=4588&wiecej_news=1. Na spotkanie można przyjść z dzieckiem, którym na miejscu zaopiekują się animatorzy.
Spotkanie współorganizowane jest przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku.
Spotkanie Mama może wszystko! Fundusze Europejskie na założenie własnej działalności gospodarczej
środa, 9 sierpnia, w godz. 10.00-13.00
Pracownia LIS w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym
al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV A, wejście od ul. Stryjskiej.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!