Arka Gdynia w Danii. Trzymamy kciuki!

Piłkarski maraton nie zwalnia. Żółto-Niebiescy po meczu ligowym ponownie przestawiają się na grę pucharową. Dziś, 3 sierpnia, o godz. 20.30 zagrają w Danii mecz rewanżowy z FC Midtjylland.  
Na mecz rewanżowy z FC Midtjylland do dyspozycji z kadry zgłoszonej na Ligę Europy trener Leszek Ojrzyński wybrał następujących zawodników: 
  
Bramkarze
1. Pavels Steinbors
80. Krzysztof Pilarz
 
Obrońcy
2. Tadeusz Socha
3. Krzysztof Sobieraj
4. Dawid Sołdecki
17. Adam Marciniak
23. Marcin Warcholak
26. Adam Danch
29. Michał Marcjanik
33. Damian Zbozień
 
Pomocnicy
8. Marcus da Silva
13. Grzegorz Piesio
14. Michał Nalepa
16. Alvaro Rey
19. Filip Jazvić
20. Siergiej Kriwiec
21. Yannick Sambea
24. Patryk Kun
 
Napastnicy
9. Ruben Jurado
11. Rafał Siemaszko
Przypomnijmy pierwsze spotkanie, rozegrane 27 lipca w Gdyni, Arka wygrała 3:2. Kibice Arki długo nie zapomną wieczoru 27 lipca. Żółto-Niebiescy sprawili im piękną niespodziankę, zwyciężając z Duńczykami z FC Midtjylland. Dzięki tej wygranej piłkarze Leszka Ojrzyńskiego przedłużyli trwającą od majowego finału Pucharu Polski wspaniałą serię zwycięstw w meczach o wysoką stawkę.
Spotkanie rewanżowe 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej FC Midtjylland - Arka Gdynia będzie transmitowane na stronie internetowej http://sport.tvp.pl/, a w TVP Sport w połączeniu z meczem Lecha! Z meczu rewanżowego Arka Gdynia przeprowadzi relację live na swojej stronie www oraz portalach facebook i twitter. 
Na czwartkowy mecz rewanżowy z Midtjylland do Danii pojechało blisko tysiąc gdyńskich kibiców. Z tej okazji warto zapoznać się ze środkami ostrożności i zasadami, które sprawią, że kibicowanie odbędzie się w spokojnej i pełnej sportowego ducha atmosferze.  
 
Policja, która będzie się odznaczała żółtymi kamizelkami, będzie zwracać szczególną uwagę na łamanie obowiązujących na duńskich stadionach zasad. Oto najważniejsze z nich:
- Przeszkadzanie innym bądź agresywne zachowanie nie będzie akceptowane,
- Picie alkoholu nie jest zabronione, dopóki nie zakłóca spokoju i nie szkodzi innym,
- Narkotyki są zabronione. W Danii posiadanie narkotyków będzie podlegało karze obowiązującego w tym kraju prawa,
- Nie można ani wnosić, ani wystrzeliwać fajerwerków na stadionie i w mieście – grozi za to mandat. W Danii nie można używać fajerwerków od 2 stycznia do 26 grudnia,
- Zabronione jest posiadanie jakiejkolwiek broni. Za wniesienie noża, którego ostrze będzie miało więcej niż 7 cm, grozi kara grzywny i zatrzymanie.
 
Jeżeli kibice będą szukać pomocy, mogą zadzwonić pod numery: 112 (Policja, Pogotowie, Straż Pożarna) i 114 (Policja).
 
W sytuacji awaryjnej można skorzystać z pomocy Polskiej Ambasady przy Richelieu Allé 12, 2900 Hellerup, pod tel.: (+45) 39 46 77 00, mailowo: copenhagen.info@msz.gov.pl lub poszukać potrzebnych informacji na stronie www.kopenhaga.msz.gov.pl.

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ