Na gdyńskich plażach nie tylko opalanie

Kąpiele słoneczne, morskie i budowanie zamków z piasku to główne formy spędzania wolnego czasu na plaży. Jednak, jeśli ktoś preferuje aktywny lub kulturalny wypoczynek, na gdyńskich plażach nie będzie narzekał na nudę. Tutejsza oferta rekreacyjna jest bardzo bogata i zadowoli nawet najbardziej wymagającego plażowicza. Przez cały okres wakacyjny na plaży w Śródmieściu odbywa się akcja Aktywne Lato. W tym czasie  mieszkańcy i odwiedzający Gdynię mogą spróbować swoich sił w plażowych odmianach piłki nożnej, siatkówki i rugby. – Od 10.00 do 18.00 można pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zagrać w różne dyscypliny sportu, a także stworzyć własną drużynę. Na plaży w Śródmieściu posiadamy 9 boisk do różnych dyscyplin – mówi Sylwia Mathea-Chwalczewska z Mariny Gdynia.
Na najmłodszych plażowiczów także czeka wiele atrakcji, a wśród nich specjalna strefa, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania. – Animatorzy czekają na najmłodszych w godz. od 10.00 do 18.00. Dzieci mogą zarówno grać w piłkę, jak i ćwiczyć różne tańce. Mogą bawić się klockami, rysować. Ponadto na plaży w Śródmieściu mamy plac zabaw, który cieszy się ogromną popularnością zarówno w okresie letnim, jak i poza nim – dodaje Sylwia Mathea-Chwalczewska.
Jednak nie tylko na samej plaży w Śródmieściu można ciekawie spędzić czas. W jej bezpośrednim sąsiedztwie w okresie letnim odbywa się wiele ciekawych wydarzeń czy kursów. – W marinie można zrobić kurs sternika motorowodnego czy żeglarza jachtowego. Kursy motorowodne są dużo krótsze, można je ukończyć w weekend, zaczynając od piątku, a kończąc w niedzielę. Na terenie mariny istnieje wiele klubów, w których można takie uprawnienia zdobyć. Inaczej jest w wypadku kursu na żeglarza jachtowego. Ten trwa dużo dłużej, około trzech tygodni – opowiada Sylwia Mathea-Chwalczewska.
Plaża to także dobre miejsce dla miłośników spokojniejszego wypoczynku z książką w dłoni. – W Śródmieściu prowadzone jest specjalne, letnie stanowisko Biblioteki Miejskiej – „Przystań: Książki”– dodaje Sylwia Mathea-Chwalczewska. Będzie można skorzystać tam z mobilnej czytelni. Na Bulwarze Nadmorskim spotkamy też tzw. Bibliorower z przyczepą pełną książek, gdzie wypożyczymy lub wyminenimy książkę w ramach akcji bookcorsingowej.

Wiemy, jak będzie wyglądał Park Centralny
Brudne sprawy w EXPERYMENCIE
To był rok inwestycji w Gdynię i jej mieszkańców
Błąkał się po ulicy, dziś ma kochający dom
Studenci z pomysłem na biznes poszukiwani