Zadbaj o zdrowie na plaży w Gdyni

Lato to nie tylko czas wakacyjnej beztroski. Z dala od codziennego zgiełku warto skupić się na sobie i zadbać o zdrowie. 30 lipca w ramach akcji „Pomorskie dla Zdrowia 2017” na mieszkańców i turystów czekać będą m.in. bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne. Czerniak to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Wczesne Od lat obserwuje się stały i dynamiczny wzrost liczby zachorowań na czerniaka. wykrycie pozwala jednak na całkowite wyleczenie aż 90% przypadków. Świadczy to o tym, jak ważna jest profilaktyka.
W programie znajdą się bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne (dermatoskopowe badanie znamion), konsultacje nt. ochrony skóry przed promieniowaniem UV, badania (pomiar cukru, pomiar ciśnienia, BMI, pomiar cholesterolu, kwasu moczowego), szkolenia i pokazy zespołu ratownictwa medycznego, promowanie programu „Wolontariat szpitalny” oraz idei wolontariatu.
Namiot, w którym odbędą się konsultacje ze specjalistami, wyposażony jest w dwa niezależne od siebie zamykane gabinety z osobnymi wejściami.
Celem realizowanego projektu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Akcja ma zachęcić do regularnych badań oraz oglądania skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion, a także nauczyć, jak prawidłowo pielęgnować skórę i uchronić się w ten sposób przed czerniakiem.
Punkt będzie zlokalizowany przy wejściu GDY7 (przy rybkach) i czynny w godz. 10.00-16.00.
Akcji organizowanej przez Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. patronuje samorząd województwa pomorskiego.
fot. Wojciech Jakubowski

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ