Nadchodzi święto fanów motoryzacji

Spotkania z ekspertami, jazdy testowe pojazdami elektrycznymi i zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z wydarzeń przygotowanych z okazji 12. edycji Moto Safety Day. Święto fanów motoryzacji odbędzie się w sobotę 29 lipca na molo Południowym. Wstęp wolny. Moto Safety Day to impreza pełna atrakcji zarówno dla najmłodszych miłośników pojazdów, jak i tych dorosłych. To także wydarzenie edukacyjne, promujące kulturę motoryzacyjną oraz zasady bezpieczeństwa i partnerstwa na drodze.
 
W godz. 11.00-21.00 na parkinku przy Akwarium Gdyńskim na molo Południowym dostępne będą specjalne strefy tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można zapoznać się z atrakcyjnymi rozwiązaniami finansowymi w motoryzacji, poznać tajniki elektromobilności i zobaczyć mobilne stacje ładowania, a także nowoczesne systemy bezpieczeństwa w pojazdach. Ponadto na uczestników czekać będą miasteczka – drogowe i kolejowe, w tym mobilne miasteczko ruchu drogowego z elementami infrastruktury kolejowej.
 
Tematykę bezpieczeństwa na drogach omawiać będa eksperci, którzy przybliżą także zasady udzielania pierwszej pomocy. Zainteresowani będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego.
 
Z pewnością dużym zainetresowaniem będą się cieszyć jazdy testowe pojazdami elektrycznymi, strefa motocyklistów, symulatory jazdy, alkogogle czy testy tempa reakcji. Wśród najmłodszych furorę powinny zrobić kąciki zabaw oraz liczne konkursy z nagrodami.
 
Sobotnią imprezę zakończy o godz. 19.00 koncert Tomasza  Dolskiego – finalisty programu „Must be the music”.
Więcej informacji na temat Moto Safety Day znajduje się na stronie internetowej: www.motosafetyday.pl

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!